F1 Speed League
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Renault: Mogło być lepiej, ale i tak nie jest źle

5 posters

Go down

Renault: Mogło być lepiej, ale i tak nie jest źle Empty Renault: Mogło być lepiej, ale i tak nie jest źle

Pisanie by Bulbinek Czw 02 Wrz 2010, 19:27

Za nami inauguracyjny wyścig sezonu VI F1SL! Wyścig pełen mniejszych i większych niespodzianek. Do pozytywnych należy zaliczyć podium Szymka (choć ten dobrze się prezentował na treningach, nie wszyscy w niego do końca wierzyli) oraz powrót Pelbela na szczyt. Negatywną niespodzianką była dla odmiany bardzo słaba postawa McLarena, bowiem Doman - aktualny mistrz F1SL - zajął 4. miejsce, jego partner natomiast, CalusS, był dopiero 7. Wróćmy jednak do teamu: wyścig przebiegł bardzo pomyślnie dla naszych zawodników. Wokinger od początku jechał bardzo równo, co zaowocowało świetnym, drugim miejscem na podium, Bulbinek natomiast zakończył wyścig na 5. lokacie - czyli dokładnie takiej, jaką zajął w klasyfikacji generalnej sezon temu. Jak w tytule newsa - wyniki to niezłe, ale mogło być trochę lepiej. Wokinger bowiem stracił do Pelbela zaledwie około 1,6 sekundy i miał szansę wygrać, Bulbinek za to zupełnie zepsuł pierwsze kilka okrążeń i gdyby nie to, być może powalczyłby z Domanem. Trudno jednak narzekać, bo tragedii nie ma, a kierowcy wykonali plan minimum. Najważniejsze, że Renault zdobyło 28 punktów i w ten sposób zdobyło 1. miejsce w klasyfikacji konstruktorów F1SL! Spocząć na laurach team jednak oczywiście nie zamierza - za jego plecami czai się Ferrari z 25 punktami, a dalej czyha Red Bull (23 "oczka"). Nie wolno też zlekceważyć McLarena - choć team ten zdobył zaledwie 18 punktów, jego strata nie jest duża, a kierowcy na pewno zechcą udowodnić, że zdobyte sezon temu mistrzostwo konstruktorów wcale nie było jednorazowym przypadkiem.

Na koniec wypowiedzi kierowców:

Wokinger (kwalifikacje: 6. miejsce, wyścig: 2. miejsce)
"Większość GP poszła zgodnie z oczekiwaniami. Kwalifikacje były udane poza ostatnią sesją. Wyścig rozpoczął się bardzo dobrze dla mnie, ponieważ tuż za moimi plecami doszło do walki, w wyniku której cała stawka zaczęła odstawać na ok. 1s. Potem była już tylko jazda. Jazda cały czas w towarzystwie Pelbela, który średnio był szybszy o 0,1s na okrążeniu. Razem z inżynierem spodziewaliśmy się podobnej taktyki Pelbela. Po pierwszych okrążeniach zdaliśmy sobie sprawę, że ta taktyka jest dokładnie ta sama. Pozostało więc trzymać tempo Pelbela i nie tracić niepotrzebnie czasu na walkę, gdyż w przeciwnym razie Szymek, czy Doman mógłby to wykorzystać. Po postoju zdecydowanie lepiej wyczułem samochód i zbliżyłem się do Pelbela. Po jego błędzie zrównaliśmy się przed zakrętem szóstym. Jednak to on miał lepszy tor jazdy i manewr nie doszedł do skutku. Pelbel odjechał trochę i praktycznie do końca wyścigu przewaga utrzymała się na poziomie niecałych 2s. W tej sytuacji pozostaje mi tylko pogratulować Pelbelowi zwycięstwa, Szymkowi pierwszego podium w F1SL, a Bulbinkowi dobrego piatego miejsca, w wyniku którego nasz zespół objął prowadzenie w klasyfikacji."

Bulbinek (kwalifikacje: 4. miejsce, wyścig: 5. miejsce):
"Na początku pech - ja 4., Szarik 5., a że on miał mniej paliwa, zrównaliśmy się już na 1. zakręcie i nie mogłem nic zrobić :P. Potem się zupełnie pogubiłem - jedni zawodnicy mieli lekkie auta, inni ciężkie, wszyscy byli blisko i oczywiście - jak zwykle - skopałem całe trzy okrążenia, na których byłem poza torem chyba z 10 razy więcej, niż potem przez cały wyścig xD. Potem było dobrze, no ale widać było stratę z początku i skończyło się na 5. miejscu. Byłbym pewnie 6., gdyby Flam nie zastosował złej taktyki :P. Plan minimum wykonany, od następnego GP trza będzie powalczyć może o coś więcej, niż 5. lokata, choć łatwo nie będzie, bo dziś do reszty brakowało mi 10 sekund :D."

Bulbi-kun
Bulbinek
Bulbinek
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 897
Age : 33
Skąd : Wrocław
Registration date : 19/09/2008

Powrót do góry Go down

Renault: Mogło być lepiej, ale i tak nie jest źle Empty Re: Renault: Mogło być lepiej, ale i tak nie jest źle

Pisanie by Doman Pią 03 Wrz 2010, 12:52

Najgorsze to jest to, że została przerwana moja passa 18 podiów z rzędu od Gp Austrii IV sezonu. No cóż trzeba zbierać trofea od początku xD
Doman
Doman
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 580
Age : 29
Skąd : Wieluń
Registration date : 12/08/2009

Powrót do góry Go down

Renault: Mogło być lepiej, ale i tak nie jest źle Empty Re: Renault: Mogło być lepiej, ale i tak nie jest źle

Pisanie by Wokinger Pią 03 Wrz 2010, 15:41

miałem lepsze passy :D
Dokładnie to 20 podium :P
Wokinger
Wokinger
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 2773
Age : 32
Skąd : Chrzanów
Registration date : 20/11/2007

Powrót do góry Go down

Renault: Mogło być lepiej, ale i tak nie jest źle Empty Re: Renault: Mogło być lepiej, ale i tak nie jest źle

Pisanie by Doman Pią 03 Wrz 2010, 17:56

Wtedy był niższy poziom xD
Doman
Doman
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 580
Age : 29
Skąd : Wieluń
Registration date : 12/08/2009

Powrót do góry Go down

Renault: Mogło być lepiej, ale i tak nie jest źle Empty Re: Renault: Mogło być lepiej, ale i tak nie jest źle

Pisanie by szymek66 Nie 06 Wrz 2015, 23:43

Dzięki Woki! Nawet nie wiesz ile znaczyły dla mnie twoje gratulacje ;(
szymek66
szymek66
Red Bull
Red Bull

Liczba postów : 2015
Age : 27
Skąd : Biała Podlaska
Registration date : 01/09/2009

Powrót do góry Go down

Renault: Mogło być lepiej, ale i tak nie jest źle Empty Re: Renault: Mogło być lepiej, ale i tak nie jest źle

Pisanie by kryHmen Nie 06 Wrz 2015, 23:44

Kłamiesz!
kryHmen
kryHmen
Sauber
Sauber

Liczba postów : 242
Age : 29
Skąd : Wrocław
Registration date : 07/05/2010

Powrót do góry Go down

Renault: Mogło być lepiej, ale i tak nie jest źle Empty Re: Renault: Mogło być lepiej, ale i tak nie jest źle

Pisanie by szymek66 Nie 06 Wrz 2015, 23:47

Nie kłamię :(
szymek66
szymek66
Red Bull
Red Bull

Liczba postów : 2015
Age : 27
Skąd : Biała Podlaska
Registration date : 01/09/2009

Powrót do góry Go down

Renault: Mogło być lepiej, ale i tak nie jest źle Empty Re: Renault: Mogło być lepiej, ale i tak nie jest źle

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach