F1 Speed League
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Przyszłość ligi

5 posters

Go down

Przyszłość ligi Empty Przyszłość ligi

Pisanie by Wokinger Sro 05 Sie 2009, 12:49

Parę słów o tym co wkrótce:


4 sezon już za miesiąc. Razem z nim przyjdzie kilka nowości:

-Serwer dedykowany sprawi, że kłopoty z lagami i z hostem odejdą do lamusa. Serwer jest w stanie uciągnąć 20 osób (tylko 20, ponieważ takie są ograniczenia gry) i zapewnić płynne działanie gry każdemu z zawodników. Ze względu na długość torów liczba graczy została ograniczona do 16, aby nie powodować zbyt dużego tłoku na torze.

-Wprowadzenie zniszczeń to druga istotna zmiana. Z pewnością wymusi to na zawodnikach bezpieczniejszą jazdę i większą ostrożność podczas manewrów wyprzedzania, czyli będą promowani kierowcy, którzy naprawdę umieją wyprzedzać.

-16 osób w Q1 spowodowało, że została zwiększona liczba zawodników w Q2 do 6, ale i tak nie myślcie, że będzie łatwo się tam zakwalifikować.

-wiele nowości na stronie f1sl.pl oraz jak mam nadzieje nowy f1sl magazine wzbogacony o wywiady, artykuły, konferencje oraz filmiki z wyścigów


5-ty i kolejne sezony:

-Z takich ważniejszych zmian to na pewno będzie całkowite przejście na prawdziwe bolidy F1. Czy to nastąpi już w 5s czy dopiero w 6s nie wiem. Wiem, że coś takiego będzie miało miejsce.

-GP2SL z racji zwiększenia liczby zawodników w F1SL prawdopodobnie nie wystartuje. Projekt będzie zawieszony w takim stanie i zobaczymy co w przyszłym sezonie. Niemniej jednak jeżeli w trakcie sezonu zainteresowanie ligą przez nowych zawodników wzrośnie GP2SL może zostać uruchomiona.

-Wydłużenie wyścigu. Może to być o 5 minut, a może nawet o 15. Oczywiście inne parametry zostaną dostosowane do nowej długości (jak np. paliwo). Wszytko jednak zależy jak będzie wyglądała jazda w 4-tym sezonie. Jednak jeżeli stawka będzie za bardzo rozciągnięta zostaniemy przy aktualnej długości.

-Stworzenie nowej fizyki trochę trudniejszej, niekoniecznie szybszej, ale na pewno bardziej realistycznej. Te 3 szczegóły będzie ciężko razem dopracować, niemniej jednak mam nadzieję, że uda nam się.

-Regulacja poziomu zniszczeń. W zależności jak się przyjmie ta nowinka w nowym sezonie tak postąpimy w kolejnym. Natomiast z pewnością w kolejnych sezonach starania pójdą w kierunku podniesienia poziomu 50% od którego zaczynają się zniszczenia i zwiększenia straty w wyniku uderzenia w bandę.

-Połączenie z inną ligą (lub wchłonięcie innej ligi) mające na celu uzupełnić F1SL i GP2SL jednocześnie segregując naturalnie zawodników: najlepsi do F1SL, dobrzy do GP2SL. W tej chwili nie prowadzone są żadne znaczące rozmowy. Niemniej jednak jeżeli takie będą to w 4-tym sezonie możecie być pewni swojego miejsca w lidze. Te 13 osób zapisanych wystartuje normalnie.
Wokinger
Wokinger
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 2773
Age : 32
Skąd : Chrzanów
Registration date : 20/11/2007

Powrót do góry Go down

Przyszłość ligi Empty Re: Przyszłość ligi

Pisanie by CalusS Sro 05 Sie 2009, 13:30

To ja mam pytanie co do przyszłości Wink

Pozostał miesiąc do rozpoczęcia sezonu. Kiedy dostaniemy oficjalna wersję? Z najnowszymi bolidami, uaktualnieniami co do zniszczeń i paliwo?

Bo nie powiem, ale chciałbym się sam sprawdzić jak to będzie wyglądać i ciekawi mnie to, także jeśli wersja wyjdzie tydzień przed to obawiam się, że braknie mi czasu, jeśli tak będzie to poproszę komendy, które będą używane podczas wyścigu Wink
CalusS
CalusS
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 463
Age : 31
Skąd : Częstochowa
Registration date : 17/12/2007

Powrót do góry Go down

Przyszłość ligi Empty Re: Przyszłość ligi

Pisanie by Kimi Sro 05 Sie 2009, 13:54

Ja mysle że nie trzeba przedłużac wyścigu :)
Kimi
Kimi
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 45
Registration date : 26/05/2009

Powrót do góry Go down

Przyszłość ligi Empty Re: Przyszłość ligi

Pisanie by Pelbel Sro 05 Sie 2009, 14:18

Uh widzę, że zostałem wywołany do tablicy :D
Gra jest gotowa tylko zapomniałem ją wam dać :P Ostatnia aktualizacja to dodanie kasku Hiconego. Kolejne trzy bolidy dam, o ile będą już jako dodatek.
Macie to :D w specjalnym temacie:P, bo ja zawsze lubię dawać te rzeczy w nowym temacie:P
Natomiast jeśli chodzi o komendy to wszystko przecież jest na stronie.....


Co do łączenia lig to cóż, najłatwiej byłoby z ligą Popcia, ale oni są troche nerwowi, aczkolwiek jeżeli, zachęcilibyśmy ich odpowiednimi warunkami i serwerem to czemu nie. Problemem jest tylko to, że ludzie chcą mieć własną ligę. Nie wiem po co, pada to co chwilę, ale każdy chce mieć swoją. Kurce po co. Wokinger czy Chipita, wy macie jakieś profity z tego czy co, bo nie wiem, czemu komuś chce się zakładać GP, zdając sobie sprawę, że to szybko pada. Pewnie chęć władzy:D Inna ciekawa liga to ta http://www.forumf1game.yoyo.pl/index.php aczkolwiek tu już będzie znacznie ciężej. Ostatnia jaką znam to liga pewnego pana, z którym lepiej żadnych łączeń nie robić. Nie nauczony doświadczeniem , liga padła mu 3 razy, nawet przed 1 GP, organizuje kolejne:P.

PS. Co ciekawe, wszystkie ligi korzystają z naszych autek :D Jakaś karta przetargowa jest:P

Ogólnie wszystkich aktywnych graczy F1 stawiam na 40. 20+20 F1SL + GP2SL, ale to marzenie, bo chore ambicje, nie pozwolą komuś na jazdę w GP2SL (on musi jechać pod nazwą F1) choćby tracił 5 okrążeń , bez lagów do lidera, a innym chęć władzy nie pozwoli na to, by czymś nie rządzić:P

Reszta spraw:

-Z takich ważniejszych zmian to na pewno będzie całkowite przejście na prawdziwe bolidy F1. Czy to nastąpi już w 5s czy dopiero w 6s nie wiem. Wiem, że coś takiego będzie miało miejsce.
Chciałem to już teraz, ale dobrze, że w następnym już to się dokona.

-GP2SL z racji zwiększenia liczby zawodników w F1SL prawdopodobnie nie wystartuje. Projekt będzie zawieszony w takim stanie i zobaczymy co w przyszłym sezonie. Niemniej jednak jeżeli w trakcie sezonu zainteresowanie ligą przez nowych zawodników wzrośnie GP2SL może zostać uruchomiona.
Cóż, na razie zobaczymy czy to F1SL, będzie się w 16 wypełniało, liczę, że 13 będzie zawsze. Na wolne miejsca, znam 2 świetnych kandydatów, ale to inna sprawa, bo jeżdżą w innej lidze, a nie chce nikogo wykradać. Poziom ich jazdy to gdzieś mój :D

-Wydłużenie wyścigu. Może to być o 5 minut, a może nawet o 15. Oczywiście inne parametry zostaną dostosowane do nowej długości (jak np. paliwo). Wszytko jednak zależy jak będzie wyglądała jazda w 4-tym sezonie. Jednak jeżeli stawka będzie za bardzo rozciągnięta zostaniemy przy aktualnej długości.
Cóż 25 minut i mnie tak łapa nawala, że nie czuje jej przy końcu :P

-Stworzenie nowej fizyki trochę trudniejszej, niekoniecznie szybszej, ale na pewno bardziej realistycznej. Te 3 szczegóły będzie ciężko razem dopracować, niemniej jednak mam nadzieję, że uda nam się.
Na tym się nie znam, ale jak się da coś poprawić to czemu nie:P
-Regulacja poziomu zniszczeń. W zależności jak się przyjmie ta nowinka w nowym sezonie tak postąpimy w kolejnym. Natomiast z pewnością w kolejnych sezonach starania pójdą w kierunku podniesienia poziomu 50% od którego zaczynają się zniszczenia i zwiększenia straty w wyniku uderzenia w bandę.
To można jeszcze na GP Katalonii przetestować:P

Pelbel
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 899
Registration date : 21/12/2007

Powrót do góry Go down

Przyszłość ligi Empty Re: Przyszłość ligi

Pisanie by Xcore Czw 06 Sie 2009, 10:33

Ja tam nie uważam łączenia się z jakąś ligą za dobry pomysł. Jeszcze wyjdzie jakiś kwiatek w postaci Adama_333 :) i kolejny dostanie bana do usranej śmierci. Sory za opóźnienie z logiem, zajmę się w następnym tygodniu, bo muszę opanować wieeeeelką podsterowność :P

Aha, i zareklamujemy się na f1forum, powstanie filmik o punaball, więc może przyjdzie kilka osób. Wokinger, podaj mi link do tych swoich filmików co robiłeś :)
Xcore
Xcore
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 399
Age : 29
Skąd : Białystok
Registration date : 18/11/2007

http://www.f1sl.forumpolish.com/

Powrót do góry Go down

Przyszłość ligi Empty Re: Przyszłość ligi

Pisanie by Wokinger Pon 10 Sie 2009, 22:09

Gdzieś mi wcięło część drugą, którą pisałem odnośnie przyszłości ligi. Dlatego teraz tylko w skrócie:

- Docelowo 3 ligi (F1SL, GP2SL, F3SL), gdzie najlepsi co sezon awansują wyżej, a najsłabsi spadają nizej

- Puchary dla mistrza indywidualnego i konstruktorów oraz medale dla najlepszej trójki. Nie wiem na razie skąd będą na to pieniądze, ale chciałbym, żeby coś takiego było. (może reklamy google, choć wątpie żeby uzbierało się z nich dużo pieniędzy)

- puchary (wtcc czy inna seria) podczas przerw (letniej i zimowej), tak żeby grono, które zostaje w domu (szczególnie podczas ferii zimowych) miało co robić i żeby liga była żywa przez ten czas :D

- turnieje punaball (np. w wolne czwartki xDDD)

- lepsza reklama ligi, mająca na celu zwiększenie zainteresowania naszą ligą (choć i tak już jest niezłe)

- GP2SL będzie niejako kontynuacją aktualnie istniejącej ligi, z którą doszliśmy do porozumienia w sprawie fuzji

- strona gp2sl

- możliwość oglądania na żywo wyścigów (polecam do tego mieć okno gry na pół ekranu) oraz komentowania go na żywo w naszym chatboxie (chatbox na tej drugiej połowie ekranu :D)


- część trzecia wkrótce :D
Wokinger
Wokinger
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 2773
Age : 32
Skąd : Chrzanów
Registration date : 20/11/2007

Powrót do góry Go down

Przyszłość ligi Empty Re: Przyszłość ligi

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach