F1 Speed League
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Propozycja stworzenia i organizacji II ligi

+3
ArekGno
Wokinger
Bulbinek
7 posters

Go down

Propozycja stworzenia i organizacji II ligi Empty Propozycja stworzenia i organizacji II ligi

Pisanie by Bulbinek Nie 12 Kwi 2009, 22:11

Na początek: to tylko sugestia, zainspirowana coraz większym ostatnio przypływem chętnych do występów w zawodach. Możecie się jej sprzeciwiać, możecie się z nią nie zgadzać, możecie sugerować, co byście zmienili - mój główny cel to sprowokowanie dyskusji na temat tego, co robić z coraz częściej zgłaszającymi się "nowymi" :). Poniższy post prezentuje propozycję, jak można stworzyć i zorganizować II ligę naszej gry. Oczywiście po to, by wszyscy mogli się bawić jazdą, a jednocześnie nie przeciążać przesadnio serwera :). O co chodzi? Oto moja idea:

Każdy zespół może mieć max. 5 zawodników: 2 podstawowych + 3 rezerwowych. A system wygląda tak:

Ekstraklasa (tj. F1 Speed Liga)
Zawody odbywają się, tak jak obecnie, o godz. 19. Każdy zespół może desygnować 2 osoby. Czyli bez zmian.

II liga (np. GP2 Speed Liga)
Zawody odbywają się o godz. 20 w tym samym dniu, co zawody F1SL (ew. dzień później, godz. 19). Tor ten sam, co na F1SL, tak samo też każdy zespół może wybrać dwóch zawodników, ale UWAGA - muszą to być zawodnicy, którzy nie występowali w ostatnich zawodach Ekstraklasy.

I teraz kwestie klasyfikacji itd.: oczywiście F1SL działa tak, jak teraz. W GP2SL punkty są liczone, nie ma jednak czegoś takiego, jak specjalne nagrody dla najlepszych itd. II liga ma być formą, która pozwala graczom:
1. Zapoznać się dobrze z grą
2. Poznać swoją rzeczywistą wartość na tle innych
3. Wypromować się, by dostać szansę jazdy w Ekstraklasie :)

Klasyfikacje w GP2SL, choć istniałyby, byłyby dość prowizoryczne - wiadomo, zawodnicy mogą często np. zastępować kogoś w wyższej lidze, przez co automatycznie spadaliby, choć pojechali lepiej od innych. Główny cel rankingu to w miarę obiektywne pokazanie możliwości zawodników niższej ligi na tle innych - choć główna idea zawodów to dobra zabawa :).

Pozostaje kwestia uprawnień do startu w lidze. I tu proponuję tak: każdy gracz, by w ogóle móc jeździć w zawodach, musi przejść pomyślnie testy pod kontrolą rady :). Tu są możliwe dwa rozwiązania:
1. Jedno minimum dla F1SL i GP2SL - kto je zaliczy, może jeździć, gdzie znajdzie team :).
2. Dwa minima, jedno dla GP2SL, drugie dla F1SL, naturalnie wyższe :). Osoba, która zaliczy tylko pierwsze z nich, może występować w Ii lidze, osoba, która zaliczy drugie - gdziekolwiek :).
Ja osobiście optowałbym za numerkiem 2, choć i jeden nie uważam za tragedię :).
Oczywiście, by nie powstała patologia, że każdy co sezon musi coś "zaliczyć": 15+ punktów zdobytych w poprzednim sezonie F1SL zwalnia z testów do Ekstraklasy, 15+ punktów GP2SL zwalnia z testów do II ligi (przy jednym, wspólnym minimum, obowiązuje limit z GP2 :)). Przelicznik: 3 punkty GP2SL = 1 punkt F1SL (jest konieczny, bo niektórzy mogą startować "na przemian", poza tym: osoba dobrze jeżdżąca w GP2 poradzi sobie i w F1 :))

I to tyle, mam nadzieję, że pomysł i jego idea są zrozumiałe :). To na koniec - znalezione przez mnie plusy i minusy:

Plusy:
- więcej osób ma szansę jeździć w lidze
- gracze "nowi", jeśli spisują się dobrze, mają realniejsze szanse, by występować w F1SL
- nie trzeba obciążać serwera ponad jego możliwości
- na zawodach F1SL praktycznie zawsze pojawiałoby się maksimum zawodników, czyli nie marnują się miejsca :)
- nie trzeba stosować systemu awansów/spadków, co - jeśli zawodnicy z II ligi mają czasem zastępować Ekstraklasę - byłoby durne

Minusy:
- więcej roboty organizacyjnej
- jak dużo osób zacznie rezygnować, pojawi się problem z frekwencją w II lidze
- ktoś musi poświęcić czas, by postawić II lidze serwer
- rezerwowi często do ostatniej chwili nie będą wiedzieć, kiedy jadą
- na zawodach F1SL praktycznie zawsze pojawiałoby się 12 osób, co jednak obciąża serwer "na styk" Choć można np. zmniejszyć limit zespołów do pięciu i problem zniknie (słabsi i tak będą mieli gdzie jeździć)
- nie zawsze najlepsi będą występować w Ekstraklasie (bo np. trafią do teamu, gdzie jest dwóch graczy lepszych od nich)

Ciekaw jestem, co o pomyśle sądzicie, biorąc pod uwagę, że ostatnio namnożyło się nam chętnych do jazdy, warto chyba pomyśleć o tym, by nie tracić potencjalnych gwiazd przyszłości :).
Bulbinek
Bulbinek
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 897
Age : 33
Skąd : Wrocław
Registration date : 19/09/2008

Powrót do góry Go down

Propozycja stworzenia i organizacji II ligi Empty Re: Propozycja stworzenia i organizacji II ligi

Pisanie by Wokinger Pon 13 Kwi 2009, 09:48

Myślę, że można by do 10 zawodników nawet ograniczyć pierwszą ligę wtedy. Tzn w kwalifkacjach startowałoby normalnie 10, 11 czy 12 zawodników, ale tylko 10 z najlepszymi czasami kwalifikowały się dalej oraz najlepsza piątka z poprzedniego wyścigu miałaby zagwarantowany start. Ci co się nie zakwalifikowali mogliby startować w tym samym wyścigu w drugiej lidze.

Propo licencji to oczywiście 2 różne:

Na II ligą wystarczy, że zawodnik jeździ z zasadami fair play.

Na I ligę zawodnik musi jeździć fair play i osiągać odpowiednie czasy. tj. przed sezonem na torach, które są w kalendarzu jedziemy testy po np. 20okr. na każdym torze i trzeba wykręcić minimum kwalifkacyjne, które jest ustalone na poziomie 1,5s-3s od rekordu toru (w zależności od dł. toru). Można na 2 torach nie osiągnąć tego minimum, ale w sumie strata do minimum nie może być większa niż 1,5s.

To jest moja propozycja odnośnie licencji. Ale na razie niech nowi zawodnicy się wpisują do zespołów jak się zapełnią wszystkie miejsca to wtedy można zrobić dla nich jakąś ligę.
Wokinger
Wokinger
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 2773
Age : 32
Skąd : Chrzanów
Registration date : 20/11/2007

Powrót do góry Go down

Propozycja stworzenia i organizacji II ligi Empty Re: Propozycja stworzenia i organizacji II ligi

Pisanie by ArekGno Pon 13 Kwi 2009, 17:58

Jestem za 2 liga :**

ArekGno
nowozarejestrowany
nowozarejestrowany

Liczba postów : 3
Registration date : 12/04/2009

Powrót do góry Go down

Propozycja stworzenia i organizacji II ligi Empty Re: Propozycja stworzenia i organizacji II ligi

Pisanie by Pelbel Pon 13 Kwi 2009, 19:23

Wszystko jest do zrobienia. Kilka ale.

To F1SL czyli to co jeździmy musi mieć prestiż. Czyli coś jak F1 a obok np GP2. Chodzi mi dokładnie o to, żeby było wiadomo, że to F1 jest najważniejsze:P

Drugie ale.
Serwer :D

Trzecie.
Uważam, że jak najbardziej zwycięzca GP2 powinien dostać tytuł zwycięzcy GP2 SL.

Czwarte.
Jeśli zespoły mogłyby wystawiać zawodników w obu seriach, to po prostu prezes 3 dni przed wyścigiem po konsultacjach z zawodnikami wystawia skład na oba wyścigi.


Całość rozchodzi się o to, że po skrzydłami, patronatem, opieką, jurysdykcją odbywają się dwa turnieje. F1SL (oczko w głowie) GP2SL (zawodnicy aspirujący).
Tworzymy więc coś na wzór FIA.
Czyli tak naprawdę nic nie ma związanego GP2 z F1. Poza władzami:D
To tylko moja wizja.
Federacja Aut Wirtualnych :D FAW

Pelbel
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 899
Registration date : 21/12/2007

Powrót do góry Go down

Propozycja stworzenia i organizacji II ligi Empty Re: Propozycja stworzenia i organizacji II ligi

Pisanie by Skalpel44 Pon 13 Kwi 2009, 21:54

no ja sądzę jedynie, że jak każdy zespół powinien mieć przygotowany skład na dwie ligi osobno jak ktos jezdzi w gp2 to w gp2 i nie powinno być raczej takich zastępstw. można było by ewentualnie zrobicc cos takiego że gp2 ma jeden wyścig mniej i najlepszych dwóch albo trzech graczy może w nagrodzie jechać wyścig w F1 a najgorszych trzech z F1 zpasować.
oczywisci moje zdanie się nie liczy zbytnio bo nie mam z wami narazie zbyt duzo wspolnego i nawet nie jezdze w lidze. Tylko tak o sie wypowiadam jako wolny widz i potencjalny zawodnik GP2 ;]
Skalpel44
Skalpel44
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 42
Age : 30
Skąd : Falubaziarnia ; D
Registration date : 05/04/2009

Powrót do góry Go down

Propozycja stworzenia i organizacji II ligi Empty Re: Propozycja stworzenia i organizacji II ligi

Pisanie by Bulbinek Wto 14 Kwi 2009, 09:17

@Wokinger
Ja byłbym przeciw takiemu "eliminowaniu" Wink. Mimo wszystko - chodzi o to, żeby jeździć, a nie tylko przyjść na kwalifikacje, by po pięciu minutach zakończyć wyścig Wink. Albo zostawić, jak jest, albo zmniejszyć ilośc teamów do pięciu.

@Pelbel

To odnośnie tych "ale" :):

Pierwsze:
No wiadomo, ze F1 będzie najważniejsze :D. Właśnie dlatego np. każdy oprócz głównej dwójki należy do tzw. "rezerwowych" :).

Drugie:
Wybacz, ale chyba tylko Ty "uciągniesz" 10 wozów bez lagów :P

Trzecie:
Jak chodzi o tytuł - oczywiście powinien być przyznawany, aczkolwiek tytuł taki będzie miał - mimo wszystko - dość niską rangę, bo wiadomo, że dobrzy zawodnicy czasem dostaną szansę jazdy w F1 i nie zdobędą punktów GP2 :).

Czwarte:
Masz słuszność, choć ja ustaliłbym 24h przed wyścigiem - wiadomo, czasem różne rzeczy wypadają dość niespodziewanie Wink.

@Skalpel
Tylko wiesz - potem dojdzie do patologii, że np. na F1 jest pięć osób, choć GP2 śmiga sobie w najlepsze. Założenie przyjąłem takie: GP2 to rozgrywki dla kandydatów do jazdy w F1, którzy jeszcze nie rozwinęli się na tyle, by dostać tam "stały etat". Gdy ktoś jednak okaże się dość dobry i akurat zwolni się miejsce (bo ktoś inny np. wyjedzie), nie powinno być problemu z szansą startu na szczycie :). Po prostu: GP2 ma być zapleczem dla F1, z którego osoby wchodzą do gry, gdy ktoś "z góry" się wykruszy lub okaże za słaby :).

Tak na koniec: wydaje i się, ze dobrym pomysłem byłoby spróbować "pilotażowo" uruchomić GP2 np. od GP Francji - oczywiście po ostatecznym ustaleniu zasad Wink. Takie coś pozwoliłoby zobaczyć, jak się to sprawdza, co można zmienić i czy rzeczywiście organizacja nowej imprezy ma sens Wink.
Bulbinek
Bulbinek
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 897
Age : 33
Skąd : Wrocław
Registration date : 19/09/2008

Powrót do góry Go down

Propozycja stworzenia i organizacji II ligi Empty Re: Propozycja stworzenia i organizacji II ligi

Pisanie by Pelbel Wto 14 Kwi 2009, 13:02

Haha to jest wspaniałe. W poprzednim sezonie na ostatnich wyścigach nie było 5 zawodników, a teraz jest problem ze zmieszczeniem ich w F1SL. Wczoraj będąc u kuzyna pokazał mi potencjał tej gry. W innych, mniej może znanych( żart :P), może gorzej zarządzanych, na starej wersji, z szalonymi autkami, startowało dwadzieścia osób. Nie w jednym wyścigu ale jednak. Dodajmy do tego inną ligę, gdzie jest kolejnych kilkanaście. Aktywnych w ligach jest ze 40 osób. Ja mam z w związku z tym szalony pomysł, zrobienia jednego forum dla wszystkich edycji. Skupiło by to ten potencjał w jednym miejscu, a taka siła ludzka byłaby w stanie zapewnić spokojną egzystencje. Dodatkowo byłoby więcej życia. Każda z tych lig byłaby całkowicie suwerenna, więc nikt nikomu by nie dyktował warunków. Takie małe marzenie :P

Co do GP2SL jest tylko problem czy ludzie chcieliby się ścigać w trochę słabszym gronie. Wiadomo, każdy wierzy, że jest w stanie walczyć z najlepszymi. Potem dopiero dostaje lekko po dupie tracąc 3 okrążenia, do zwycięzcy. Ważne przy organizacji takich wyścigów jest stworzenie odpowiedniej otoczki. Gdy ktoś startuje w innej lidze, ale w świadomości najlepsza liga, najlepsi zawodnicy i w ogóle mistrzowie (nawet gdy u nas są lepsi) to jakoś łatwiej jest jechać. Jak komuś powiesz startujesz w tej gorszej lidze to już trochę to zniechęca. Zależy to od ludzi, no ale tak to jest. Dlatego takie GP2SL trzeba stworzyć z głową i zapewnić, że stawi się te 7-8 osób. Jak przyjdą trzy to może jednak to zniechęcić.

I ta kwestia serwera. Myślę, że opiekunem GP2SL powinien być ktoś inny. Serwer na pewno ktoś inny ma gotów złapać te kilka osób. Ja niestety nie mogę :P, choćby ze względu, że okienko, w którym mogę zakładać serwer, mam tylko od 18:40 do 20:00 w zaokrągleniu. Tylko tyle wywalczyłem:D

Pelbel
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 899
Registration date : 21/12/2007

Powrót do góry Go down

Propozycja stworzenia i organizacji II ligi Empty Re: Propozycja stworzenia i organizacji II ligi

Pisanie by Skalpel44 Wto 14 Kwi 2009, 18:26

no właśnie może być taki problem że ktos chce chce ale jak co do czego przyjdzie pojdzie mu gorzej w dwuch wyscigach na trzeci juz sie nie zjawi. A co do tego, że GP2SL jest niższe rangą to raczej nie powinien się nikt oburzać, bo raczej dziedzi po 10 lat tu nie ma i każdy troszke samokrytyki ma.
Ja tam jestem wciąż chętny, aby taka GP2 powstało boi bede mial wtedy gdzie jezdzic ;D
A teraz nawet nie mam jak z kimś się śmignąć non toper tylko boty i boty ;/
Skalpel44
Skalpel44
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 42
Age : 30
Skąd : Falubaziarnia ; D
Registration date : 05/04/2009

Powrót do góry Go down

Propozycja stworzenia i organizacji II ligi Empty Re: Propozycja stworzenia i organizacji II ligi

Pisanie by Wokinger Sro 15 Kwi 2009, 10:50

Z tymi dziećmi po 10 lat to możesz się zdziwić :D
Wokinger
Wokinger
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 2773
Age : 32
Skąd : Chrzanów
Registration date : 20/11/2007

Powrót do góry Go down

Propozycja stworzenia i organizacji II ligi Empty Re: Propozycja stworzenia i organizacji II ligi

Pisanie by Skalpel44 Sro 15 Kwi 2009, 19:09

No to będą miały szkołe życia xD
Skalpel44
Skalpel44
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 42
Age : 30
Skąd : Falubaziarnia ; D
Registration date : 05/04/2009

Powrót do góry Go down

Propozycja stworzenia i organizacji II ligi Empty F2SL lub GP2SL lub jeszcze co innego

Pisanie by Wokinger Pią 05 Cze 2009, 18:36

Wydaje mi się, że można coś takiego stworzyć. Zasady prostsze niż w F1SL. Krótsze wyścigi. Nieznacznie wolniejsze samochodziki i troszkę bardziej zwrotne (1-2s wolniejsze na jednym okrążeniu). To tyle wprowadzenia. A teraz konkrety:

Start 1h przed wyścigiem F1SL lub dzień wcześniej lub gdzie ktoś sobie wymyśli.

Wyścigi: 2 lub 1. Jeśli jeden to 15 minutowy. Jak 2 to sprint i długi 5 i 10 minut.

Zespoły mające swoich "starszych bratów" w F1SL.

Liga mogłaby wystartować równo z nami, a mniejsza frekwencja miejmy nadzieje, że później by wzrosła Wink

I najważniejsze. Licencje do F1SL biorące pod uwagę tempo gracza i zachowanie. Do F2SL tylko zachowanie.


Pisać własne pomysły. :D
Wokinger
Wokinger
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 2773
Age : 32
Skąd : Chrzanów
Registration date : 20/11/2007

Powrót do góry Go down

Propozycja stworzenia i organizacji II ligi Empty Re: Propozycja stworzenia i organizacji II ligi

Pisanie by Wokinger Pią 05 Cze 2009, 19:12

http://wyslijto.pl/plik/scormjm0i2 z propozycją samochodziku. Nieznacznie wolniejszy i łatwiejszy w prowadzeniu.
Wokinger
Wokinger
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 2773
Age : 32
Skąd : Chrzanów
Registration date : 20/11/2007

Powrót do góry Go down

Propozycja stworzenia i organizacji II ligi Empty Re: Propozycja stworzenia i organizacji II ligi

Pisanie by Pelbel Sob 06 Cze 2009, 11:28

Tylko skąd zabrać zawodników:P

Pelbel
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 899
Registration date : 21/12/2007

Powrót do góry Go down

Propozycja stworzenia i organizacji II ligi Empty Re: Propozycja stworzenia i organizacji II ligi

Pisanie by Wokinger Nie 07 Cze 2009, 09:46

Zawodnicy sami przyjdą:D
Wokinger
Wokinger
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 2773
Age : 32
Skąd : Chrzanów
Registration date : 20/11/2007

Powrót do góry Go down

Propozycja stworzenia i organizacji II ligi Empty Re: Propozycja stworzenia i organizacji II ligi

Pisanie by Adam_333 Nie 07 Cze 2009, 18:40

No ot oco chodzi jakies zawody.To ja jestem Chetny.
Adam_333
Adam_333
Red Bull
Red Bull

Liczba postów : 139
Age : 26
Skąd : 2 Stolica Polski:)
Registration date : 05/02/2009

http://www.siepietnica.tk

Powrót do góry Go down

Propozycja stworzenia i organizacji II ligi Empty Re: Propozycja stworzenia i organizacji II ligi

Pisanie by Wokinger Pon 08 Cze 2009, 06:39

Tak Adam. Prawdopodobnie tylko to Ci zostanie, jeżeli Cię stamtąd nie wyrzucą.
Wokinger
Wokinger
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 2773
Age : 32
Skąd : Chrzanów
Registration date : 20/11/2007

Powrót do góry Go down

Propozycja stworzenia i organizacji II ligi Empty Re: Propozycja stworzenia i organizacji II ligi

Pisanie by Chipita Pon 08 Cze 2009, 14:52

Jako Rada Lordów czy jak tam mnie Wokinger nazwał zaznaczam, że nowo powstała liga będzie się nazywała ewentualnie GP2SL.

Chipita
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 873
Skąd : Szczecin
Registration date : 18/11/2007

https://f1sl.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Propozycja stworzenia i organizacji II ligi Empty Re: Propozycja stworzenia i organizacji II ligi

Pisanie by Wokinger Sob 20 Cze 2009, 13:25

Jak zgłosi się trochę nowych zawodników to mamy szansę stworzenia GP2SL. Bolidy podstawowe z paczki Pelbela, które nie będą używane w F1SL (Force India, Brawn GP, McLaren, Lotus, Toro Rosso, Toyota). Szefem początkowo jeden z szefów z F1SL, później w miarę nabrania doświadczenia zawodników można oddać zespoły pod władanie młodszych kierowców.

Wyścigi 15 minutowe przed wyścigami F1SL. (start o 19:00) Wcześniej kwalifikacje o 18:45.

Zawodnicy mogliby raz wystartować w wyścigu F1SL na licencji warunkowej, później gdyby chcieli po raz drugi wystartować musieliby zdobyć normalną licencję.

Regulamin sportowy podobny do tego z F1SL.

Fizyka jazdy jak wyżej, czyli:
Kod:

Car
GP2SL - [nazwa bolidu]
  description 1
  GP2SL for Speed Leagues
  antislide 0
  acceleration 200
  enginefriction 0,7
  viscosity 0.62
  nonslidesector 1.0
  slidebraking 10
  slidedeceleration 45
  braking 35
  steering 1.4
  elasticity 0.3
  grip 360
  weight 850
  mask GP2SL-pat.png 0 0 32 32
  images [nazwa bolidu].png 0 0 58 58 2.8
  tire 11.5 26.0
  tire 20.5 26.0
  enginesample silnik.wav
End
Wokinger
Wokinger
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 2773
Age : 32
Skąd : Chrzanów
Registration date : 20/11/2007

Powrót do góry Go down

Propozycja stworzenia i organizacji II ligi Empty Re: Propozycja stworzenia i organizacji II ligi

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach