Pisanie by Wokinger Pią 27 Lis 2009, 15:56

1.3. Nad właściwym przebiegiem ligi czuwają:
- Administrator - Chipita
- Moderator - Wokinger

2. ZAWODNICY I ZESPOŁY
2.1. Każdy zespół musi posiadać dwóch zawodników podstawowych i może posiadać do dwóch zawodników rezerwowych.
2.2. Transfer zawodników między zespołami jest dopuszczalny za zgodą podstawowych zawodników zainteresowanych zespołów, ale tylko pod warunkiem, że po odejściu kierowcy w jego poprzednim zespole pozostaną co najmniej dwie osoby.
2.3. Każdy zespół posiada własne, niepowtarzalne cechy:
- nazwę zespołu
- kolor zespołu

3. MECZ
3.1. Mecz odbywa się na serwerze ligowym albo na innym serwerze pod warunkiem, że wszyscy zawodnicy wyrazili na to zgodę.
3.2. Podczas rozpoczęcia gry przez przeciwnika, po utracie bramki nie wolno przejeżdżać na jego polowe do momentu, aż piłka lub jeden z zawodników zespołu przeciwników przekroczy środkową linię boiska.
3.2.1. Punkt 3.2. nie dotyczy, gdy drużyna przeciwna znajduje się na swojej połowie dłużej niż 10s.
3.3. Mecz musi się odbyć w wyznaczonym wcześniej przez administrację ligi czasie z zastrzeżeniem punktów 3.3.1., 3.3.2. i 3.3.3..
3.3.1. (obowiązuje od 25.01.2010) Dokładny termin meczu ustalają szefowie drużyn. Gospodarz meczu podaje termin na forum, a gość go potwierdza. W przypadku nie stawienia się jednej z drużyn na meczu drużyna obecna ma obowiązek po 15 minutach czekania poinformować o tym zdarzeniu na forum. Gdy drużyna przeciwna nie zaprzeczy tej wiadomości, w czasie do 5 minut od napisania powyższej wiadomości, mecz zostaje uznany za walkower.
3.3.2. Każdy zespół ma prawo do zaległości wynoszącej 10 dni w rozegraniu 2 meczów. W momencie gdy drugi mecz staje się zaległym, ten pierwszy zostaje uznany za walkower.
3.3.3. Każdy zespół ma prawo do zagrania meczu awansem, gdy wie że nie będzie mógł takowego meczu rozegrać we właściwym terminie, pod warunkiem że przeciwnik wyrazi na to zgodę. Mecz może być rozegrany nie wcześniej niż 10 dni przed jego właściwym terminie
3.3.4. Ostatnia kolejka musi zostać rozegrana w wyznaczonym terminie, a wszystkie pozostałe mecze rozegrane przed rozpoczęciem ostatniej kolejki. W przeciwnym razie zostaję one uznane za nierozegrane.
3.3.5. (obowiązuje od 25.01.2010) W przypadku nierozegrania meczu w odpowiednim terminie administracja ligi wyznacza ostateczny termin rozegrania meczu. W przypadku nieobecności jednej drużyny administracja orzeka walkower.
3.4. Czas meczu wynosi 20 minut. Rozgrywane są 2 połowy po 10 minut ze zmianą stron.
3.5. W lidze gramy tylko i wyłącznie na samochodach 'Antislider' i boisku 'Po_Arena9'
3.6. Minimalna liczba graczy w zespole wynosi 1, a maksymalna 2.

4. TABELA WYNIKÓW
4.1. Zespół, który w całym meczu zdobył więcej bramek otrzymuje 3 punkty do tabeli wyników.
4.2. Zespół, który w całym meczu zdobył mniej bramek otrzymuje 0 punktów do tabeli wyników.
4.3. W momencie gdy zespoły zdobyły taką samą liczbę bramek otrzymują po 1 punkt do tabeli wyników.
4.4. O kolejności w tabeli wyników decydują kolejno:
-liczba punktów
-różnica bramek
-bezpośredni wynik meczu
-liczba strzelonych bramek
4.4.1. W przypadku nie rozstrzygnięcia pozycji w tabeli wyników wedle kryteriów wymienionych w punkcie 4.4. administracja ligi zarządza dodatkowy mecz na neutralnym serwerze ligowym.
4.5. Walkower spowodowany przez jedną drużynę jest liczony jako wynik 10:0 i drużyna, która wygrała walkowerem otrzymuje 3 punkty. W przypadku, gdy mecz nie odbył się z powodów dwóch drużyn, wynikiem jest 0:0, a drużyny te dostają po 0 punktów.

5. POSTANOWIENIA KOŃĆOWE
5.1. We wszystkich sytuacjach spornych, nieujętych w niniejszym regulaminie, decydujący głos ma administracja ligi.
5.2. Administracja ligi zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie, jednak zawodnicy muszą zostać nawet o najmniejszych zmianach poinformowani.
5.3. W przypadku wykrycia jakiejkolwiek niezgodności w regulaminie, uczestnik winien zgłosić błąd administracji ligi. Nie wolno wykorzystywać tych błędów w celu uzyskania korzyści wyścigowej.