F1 Speed League
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

IV sezon - ogólna dyskusja

+6
Adam_333
Kimi
CalusS
Pelbel
Bulbinek
Wokinger
10 posters

Strona 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Chipita Wto 09 Cze 2009, 21:31

Bulbinek napisał:CalusS, debiutując
CalusS tu był zanim ty się pojawiłeś Bulbinek. :P Jeździł kiedyś w Reventonie z Groobym, ale to tak stare czasy że tylko najstarsi górale je pamiętają. :)

Chipita
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 873
Registration date : 18/11/2007

https://f1sl.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Pelbel Sro 10 Cze 2009, 12:00

Inne czasy, inne autko. Zdecydowanie więcej doświadczenia ma Bulbinek. CalusS można powiedzieć, że nowy.

Muszę sprostować kilka rzeczy. Jako główny pomysłodawca już odpuściłem kwestię band i nic w tej materii się nie zmieni.
Zniszczenia, jak już pisałem, dwa uderzenia nie będą miały żadnego wpływu na szybkość autka. Można ustawić , że dopiero po utracie połowy "życia" autka, zacznie ono zwalniać. Czyli wychodzi na to, że będzie trzeba cały czas w bandę wjeżdzać, żeby zwolnić. Np 10 razy. Dodatkowo przy utracie powiedzmy 52% autko nie zwolni dramatycznie, tylko mniej więcej w tempie przyśpieszania przy co raz mniejszej ilości paliwa.

Nazwy. Cóż, widzę, że na to się godzimy. Autka oczywiście proponuje te, które zrobiłem, jeśli chodzi o wygląd. Choć zawsze można je poprawić, ale ważne by wyglądały jak prawdziwe.
Przyporządkowanie nazw zresztą wydaje się proste:
1) Ferrari - Scuderia Ferrari
2) Renault - Renault F1 Team
3) Petrobras - Petrobras Williams ??
4) Durex, jako, że nikt nim nie jeździ można dać odgórnie Force India, Force Durex India
5) Slava - Red Bull, Red Bull Slava
6) Kyuuri - no to już do wyboru
7) Maserati - też nikt nie jeździ, więc można dać, Maserati Toro Rosso, po włosku :P
Wyszłoby, że tylko Kyuuri wybiera sobie autko, dodam jeszcze, że jest zrobiony Lotus (zółty) :P
Natomiast osiągi. Autka są co sezon zmieniane i jeździ się nimi zawsze inaczej. Małe bolidy w porównaniu do dużego to zresztą już była gigantyczna zmiana. Nie widzę tutaj żadnej stagnacji. Raczej zmieniłbym tory, bo tutaj to może mieć większy wpływ.

Pelbel
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 899
Registration date : 21/12/2007

Powrót do góry Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Bulbinek Sro 10 Cze 2009, 15:14

@Pelbel
Zapomniałeś o Skansce :P. Ale to jakiś team wybiorę z wolnych rzeczywistych niedługo :P.

Co do uszkodzeń: nie wiedziałem, że można je tak ustawić :D. jak tak, to nie będę miał nic przeciw, dobrze by było tylko trochę podyskutować, by te uszkodzenia rzeczywiście miały rozsądny poziom Wink.

A tak swoja drogą to może ktoś da mi wreszcie linka do obrazka starej wersji Skanski :P? Jak pisałem, potrzebna mi doc czegoś, a ją wykasowałem sam przed sezonem niechcący :D.
Bulbinek
Bulbinek
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 897
Age : 33
Skąd : Wrocław
Registration date : 19/09/2008

Powrót do góry Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by CalusS Sro 10 Cze 2009, 15:30

Pelbel dobrze wiesz, ze jezdze w F1 od dawna i dawna i teraz juz musze tylko dopracowywac szczegoły, takze z tym nowszym od Bulbinka to nie wiem Wink Moze tutaj wiecej jeździł, ale to w sumie niewazne, takie sprostowanie Wink
CalusS
CalusS
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 463
Age : 31
Skąd : Częstochowa
Registration date : 17/12/2007

Powrót do góry Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Wokinger Czw 11 Cze 2009, 17:24

Generalnie jestem przeciwny większym zmianom w fizyce jazdy. Można zwiększyć prędkość, ale chyba to wszystko. Reszta ustawień jest dość dobra. Co do nazw to oczywiście łączone. Mam nadzieje, że uda mi się podsumować statystyki także dla zespołów:D
Wokinger
Wokinger
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 2773
Age : 32
Skąd : Chrzanów
Registration date : 20/11/2007

Powrót do góry Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by kacity Czw 11 Cze 2009, 18:29

Bulbinek napisał:A chyba nie chcemy co sezon widzieć podium w skaldzie "PEL, WOK, CAL" :P?
Pewnie, że nie, ale ja już zacząłem jeździć. :P
kacity
kacity
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 259
Age : 30
Skąd : Szczecinek
Registration date : 27/11/2007

http://www.artifice.pl

Powrót do góry Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Wokinger Czw 11 Cze 2009, 19:07

Ale spójrz Bulbinek, że wcześniej podium było praktycznie takie same;P To nie ma znaczenia jaka jest fizyka, bo Ci najlepsi i tak są Ci sami:P
Wokinger
Wokinger
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 2773
Age : 32
Skąd : Chrzanów
Registration date : 20/11/2007

Powrót do góry Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Wokinger Sob 13 Cze 2009, 10:23

Wracając do odległości na starcie to dobrze będzie jak odstępy będą takie jak teraz są między pierwszym, a czwartym. Czyli (w nawiasie miejsca, z których by startowano teraz): 1(1), 2(4), 3(7), 4(10), 5(13), 6(16) itd.
Wokinger
Wokinger
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 2773
Age : 32
Skąd : Chrzanów
Registration date : 20/11/2007

Powrót do góry Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Pelbel Sob 13 Cze 2009, 15:53

Eh pobawiłem się trochę i cholernie dużo nerwów mnie to kosztowało. Niby tylko głupi komunikat, kiedyś w starej wersji gry on się pojawiał, ale wolałem żeby go nie było. Po długiej walce, udało mi się stworzyć Bahrajn wersja na sezon 4. Na szczęście po opanowaniu już umiejętności zmieniania miejsca startu, każdy tor zajmuje może 10 minut roboty.
Z tego co zauważyłem, to na niektórych torach np Monza, można zrobić maksymalnie dwanaście miejsc startowych :P, reszta musi z zakrętu startować. Dobrze, że u nas tylko dwunastu startuje.
Zatem co zmieniłem.
Dodałem mechaników :P, zwiększona jest odległość między polami startowymi. Dodałem także reklamę ligi, albo podpis.
Tu macie tę próbkę. Każdy plik musi znaleźć się tam gdzie ma:P. Najlepiej skopiować rar tam gdzie jest f1.exe i rozpakować. Dałem boty, żebyście jak to wygląda na starcie, gdy jest 20 ustawionych. Na innych torach, pojawią wam się kropki przy polach startowych, ale to nic takiego. Po wydaniu całej gry, te kropki znikną.
http://odsiebie.com/pokaz/3516689---eb1a.html

Pelbel
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 899
Registration date : 21/12/2007

Powrót do góry Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Pelbel Czw 18 Cze 2009, 20:08

Organizuj ankietę na tory Wok, bo nie wiem jakie tory naprawiać:D Kalendarz, cóż jakoś też czas zacząć ustalać. Zaczynamy we wrześniu, kończymy w grudniu. To tak ogólnie.
Dodatkowo zrob nowy dzial dla sezonu IV jak to jest dla starych i juz tam wszystko co dotyczy czyli min ten temat przerzuc.

Pelbel
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 899
Registration date : 21/12/2007

Powrót do góry Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Wokinger Pią 19 Cze 2009, 09:33

Kalendarz ustalimy jak tylko otrzymam wszystkie zgłoszenia od zespołów na pm. Wtedy będzie lista startowa i Ci zawodnicy będą głosowali. Dział dla IV sezonu jest "w robocie" od paru dni:D
Wokinger
Wokinger
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 2773
Age : 32
Skąd : Chrzanów
Registration date : 20/11/2007

Powrót do góry Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Pelbel Wto 23 Cze 2009, 16:57

Dobra kalendarz mamy, zespoły mamy, tory przerobione mamy. Nie będę przerabiał wszystkich bo nie ma po co:P. Jak się w przyszłym sezonie wybierze inne to się je dorobi.

Teraz kwestia paliwa i uszkodzeń.
Paliwo działa idealnie, więc nie ma chyba sensu nad nim kombinować.
Uszkodzenia. Pobawiłem się tym chwilkę i wyszyło mi cuś takiego.
Autka mają 100% energii.
Za każde uderzenie w ścianę, na pełnym gazie traci się około 3%.
Za zderzenie z innym bolidem 1,2,3 %. Problem jest gdy autka się "przytulą" wtedy traci się szybko energię. Ale to tylko sprzyja temu, żeby nie wjeżdżać w przeciwnika, który jest z boku.
Teraz najlepsze. Jak ktoś stanie na torze, a ktoś na pełnym gazie w niego wjedzie, to na symulacji tracił do 15% :D Przynajmniej ten, który stał. Nie wiem ile ten drugi, ale nie ważne.
Pełna naprawa od 0-100% trwa 10 sekund, to trochę dłużej niż wlewanie paliwa. Tzn od 0-100% wlewanie to też 10 sekund, ale nikt nie wlewał tyle paliwa. Tu proponowałbym jednak tak czy owak zmianę na 15 sekund. Czemu??
1) Autko zaczyna jechać wolniej dopiero gdy straci 50%. Czyli dopiero zaczniemy odczuwać zwolnienie gdy autko będzie miało 49% na liczniku.
2)Autko i tak nie zwolni radykalnie, tylko z co raz większym ubytkiem będzie się traciło co raz więcej na prędkości. Maksymalny ubytek prędkości to 75% tej prędkości, która mamy przy 100% energii. Czyli jedziemy tylko 1/4 szybkości tej co mamy przy 100%, nie uwzględniając oczywiście paliwa.

Zatem, pewnie niektórzy nie będą naprawiali autka do 100% plus przy tankowaniu autko się naprawia. Więc jak ktoś jest taki masakra bandator, to niech postoi trochę na tym PitStopie.
Jak ktoś będzie miał 25% energii, to żeby naprawić do 75% (nikt chyba nie będzie ryzykował tylko do 60%) będzie stał 7,5 sekundy. Wlewanie paliwa od 0-50 (najczęściej gdzieś tyle się wlewa) trwa 5 sekund. Zatem 2,5 sekundy dłuższy PitStop. Mniej więcej jak naprawdę.
Teraz tak, jak ktoś się zmasakruje, a nie chce wlewać paliwa, to wciska ctrl prawy (można ctrl zamienić rzecz jasna na co chce w klawiszologii, opcyjka Fire) i autko się tylko naprawia. Oczywiście ma to też zastosowanie, jak chcemy wlać 25% paliwa, a naprawa będzie trwać tyle, że zdążyłoby się wlać np 70%. Pewnie na początku nikt nie będzie o tym pamiętał, ale wbić sobie to do głowy.

Było już o tym pisane, ale powtórzę. W nowym sezonie każdy zawodnik, będzie miał własny samochodzik np. RBS Pelbel lub Red Bull czy BR - Wokinger, skrót nazwy plus nazwa gracza. No chyba, że ktoś chce inaczej, to też napiszcie na PM. Tylko nazwa musi być identyczna dla obu zawodników:P Wprowadzone to jest, żeby rozróżnić po kaskach zawodników. Ułatwienie przy dublowaniu lub nie będzie trzeba tabulatorem klikać, bo będzie wiadomo, kto obok jedzie.

Pelbel
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 899
Registration date : 21/12/2007

Powrót do góry Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by CalusS Wto 23 Cze 2009, 18:05

Dla mnie wszystko git i ogólnie myślę, że to wszystko będzie mega ciekawe!! :D
CalusS
CalusS
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 463
Age : 31
Skąd : Częstochowa
Registration date : 17/12/2007

Powrót do góry Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Wokinger Sro 24 Cze 2009, 08:06

Pelbel może zamiast pisać BR - Wokinger lepiej będzie 1. BR zamiast RBS - Skalpel44: 4. RBS. Przynajmniej na coś przydadzą się te numery startowe :D
Wokinger
Wokinger
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 2773
Age : 32
Skąd : Chrzanów
Registration date : 20/11/2007

Powrót do góry Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Wokinger Nie 28 Cze 2009, 20:22

Propo uszkodzeń nie lepiej, żeby spowalnianie bolidu było od 75%? No bo, gdy jest of 50% to zawodnik może sobie pozwolić na ok. 25 przeciętnych uderzeń ;] (ok.16 silnych i ok.50 słabych)

Jeżeli nie, to w sytuacji kiedy pozostawimy te 50% powinno się zwiększyć czas na naprawę (20s, a może nawet 30s), bo inaczej większość zawodników nie będzie w ogóle traciła przez zniszczenia.
Wokinger
Wokinger
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 2773
Age : 32
Skąd : Chrzanów
Registration date : 20/11/2007

Powrót do góry Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Skalpel44 Nie 28 Cze 2009, 22:29

to może 4. RBS Skalpel44 xD
Fajnie tak bolid nazwany twoim nickiem. Jak garnitur od Dolce&
Gabbana szyty na miarę... czy cuśś... ^^
Skalpel44
Skalpel44
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 42
Age : 30
Skąd : Falubaziarnia ; D
Registration date : 05/04/2009

Powrót do góry Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Pelbel Pon 20 Lip 2009, 19:12

Nie wiedziałem, gdzie to dać. Strona oraz beta wersja gry na nowy sezon są dostępne. Oczywiście f1sl.tk

Pelbel
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 899
Registration date : 21/12/2007

Powrót do góry Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Chipita Pon 20 Lip 2009, 20:04

Pelbel napisał:Na szczęście nowa wersja gry F109/S2 będzie posiadała już wszystko w pakiecie:P
KLIK

Tam to wszystko jest?

Aha i musisz dodać BMW :)

Chipita
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 873
Skąd : Szczecin
Registration date : 18/11/2007

https://f1sl.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Pelbel Wto 21 Lip 2009, 13:14

To znaczy tu jest wszystko co potrzebne do gry w F1 (przerobione 10 torów + autka - BMW i Hicony, nie wiem jak będzie z resztą, więc oficjalna wersja zostanie wydana po zamknięciu listy zgłoszeń) + tory inne F1 np. z poprzedniego sezonu + RoC przerobiony + tory takie różnawe, ale niewiele ich. Nie dawałem żadnych Nascar czy autek, bo nie uważam, że jest to potrzebne. Może być jako dodatek.
Punaball to już całkiem inna bajka, więc jako tako jest wszystko co potrzebne. Oczywiście te tory niby classic są :P

BMW - mogę dać wam tutaj ale też jako dodatek, nie chce mi się na razie tworzyć od nowa rar i wgrywać tego wszystkiego. Pewnie i tak jeszcze raz trzeba by było wystawiać, bo pojawi się autko Hiconego, bo trzeba być może GP2 autka dodać, bo ktoś nowy dojdzie, więc na razie to nie ma sensu. Jak wszystko będzie wiadomo to wtedy wydamy pełną.

PS. Mam pytanie , która domena lepiej brzmi f1sl.pl czy f1speedleague.pl ?? :P Dopiero dziś zauważyłem, że takie rzeczy to grosze, więc czemu nie :P Zresztą nowy serwer już mam :P

Pelbel
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 899
Registration date : 21/12/2007

Powrót do góry Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Xcore Wto 21 Lip 2009, 15:06

f1sl.pl, bo komu by sie chciało f1speedleague pisać :)
Xcore
Xcore
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 399
Age : 29
Skąd : Białystok
Registration date : 18/11/2007

http://www.f1sl.forumpolish.com/

Powrót do góry Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by CalusS Sro 26 Sie 2009, 22:39

Czemu typer nie działa? chciałem sie pobawić xd
CalusS
CalusS
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 463
Age : 31
Skąd : Częstochowa
Registration date : 17/12/2007

Powrót do góry Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Pelbel Czw 27 Sie 2009, 11:02

Już działa. Miałem malutki problem :P Zapraszam resztę zawodników do typowania. Coś wymyślę na dzisiejsze GP.

Bardzo proste typowanie . Rejestracja, a potem kilkamy typowanie i wstawiamy ilość punktów jakie naszym zdaniem zdobędą dani zawodnicy. Danie większej ilości punktów, równa się tym samym, że uważamy , że dany zawodnik będzie lepszy. Za trafienie , kto będzie lepszy jest 1 punkt, a jak trafimy dokładny wynik 3 pkt :D
Tyle. Typujemy do 19.00.

Pelbel
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 899
Registration date : 21/12/2007

Powrót do góry Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by CalusS Czw 27 Sie 2009, 11:13

a jeśli moim zdaniem obydwaj z pary zdobędą 0 pkt to co wtedy?
CalusS
CalusS
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 463
Age : 31
Skąd : Częstochowa
Registration date : 17/12/2007

Powrót do góry Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Pelbel Czw 27 Sie 2009, 12:01

To dostaniesz 3 punkty jak trafisz. Jak choć jeden zdobędzie punkt to masz 0 :D Trochę łatwiejszy sposób na zdobycie punktów, ale wszyscy mają równe szanse, więc to nie problem.
Jak nie będzie choć jednego zawodnika z pary to wtedy uznam zakład za nie ważny.

Pelbel
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 899
Registration date : 21/12/2007

Powrót do góry Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by kacity Sob 29 Sie 2009, 18:31

Gdzie były Wok te nasze nowe Petrobrasy, bez tych białych pasków?
kacity
kacity
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 259
Age : 30
Skąd : Szczecinek
Registration date : 27/11/2007

http://www.artifice.pl

Powrót do góry Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Chipita Pią 11 Wrz 2009, 05:47

f1sl.pl napisał:Kwalifikacje:
1 rundę wygrał Kacity, z nowym rekordem toru.
Pelbel, taka sprawa jest, bo jako rekord toru liczy się okrążenie w wyścigu nie qualu. :]

Chipita
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 873
Skąd : Szczecin
Registration date : 18/11/2007

https://f1sl.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

IV sezon - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IV sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach