F1 Speed League
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

V sezon - ogólna dyskusja

+11
Chipita
kacity
kubanus
soplik
Doman
CalusS
Pelbel
szymek66
Bulbinek
Kamyl
Wokinger
15 posters

Strona 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

V sezon - ogólna dyskusja Empty V sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Wokinger Pią 11 Wrz 2009, 16:32

Takie pierwsze sugestie, które mnie się nasuwają.
Ograniczenie liczby graczy do 14 lub nawet do 12, ale z obowiązkiem obecności. Druga nieobecność to byłoby przesunięcie na testowego.

Wszelkie sugestie odnośnie przyszłego sezonu proszę zapisywać w tym temacie.
Wokinger
Wokinger
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 2773
Age : 32
Skąd : Chrzanów
Registration date : 20/11/2007

Powrót do góry Go down

V sezon - ogólna dyskusja Empty Re: V sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Kamyl Pią 11 Wrz 2009, 20:38

Ograniczenie graczy pomogło by na pewno, tym co mają słabszy internet i mimo że ścigamy się na dedyku, chcą nie mieć lagów xD

narazie jedna sugestia, ale coś się wymyśli :P
Kamyl
Kamyl
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 49
Registration date : 25/08/2009

Powrót do góry Go down

V sezon - ogólna dyskusja Empty Re: V sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Bulbinek Sob 12 Wrz 2009, 07:22

Juz jakis czas temu dyskutowałem o tym z Calem na GG i byliśmy w tej sprawie jednogłośni, proponuję więc: GP raz na 2 tygodnie. O co chodzi? Ano o to, ze poziom ligi znacznie się podniósł i o ile niektórzy ciągle mają czas na regularne treningi, o tyle inni potrzebują czasem kilku dni odpoczynku od gry. Mi na przykład treningów na Bahrajnie odechciało się już po dwóch dniach :D. System jeżdżenia raz na dwa tygodnie pozwala łatwiej pogodzić grę z innymi sprawami i światem rzeczywistym Wink. I dzięki temu nie czuje się zniechęcenia i znużenia, co mi doskwierało choćby pod koniec zeszłego sezonu, zwłaszcza na GP Brazylii Wink.

Ograniczenie liczby graczy? A niech jeździ jak najwięcej :D. A tak na serio wydaje mi się, że jak zaczniemy ilość teamów zmniejszać, może to zniechęcić młodych, zdolnych kierowców, którzy chcieliby mieć jakieś realne szanse na starty w F1 Wink. No i to trochę by było niesprawiedliwe wobec startujących teraz - bo ktoś by musiał wylecieć Wink. Poza tym - nie przypominam sobie, bym na GP Chin miał jakieś poważniejsze problemy choćby z dublowaniem, w ogóle mam wrażenie, że z dostosowaniem sie do zasad mają aktualnie problem max. 3 osoby :). Zostańmy więc przy 16-tu Wink.
Bulbinek
Bulbinek
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 897
Age : 33
Skąd : Wrocław
Registration date : 19/09/2008

Powrót do góry Go down

V sezon - ogólna dyskusja Empty Re: V sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by szymek66 Sob 12 Wrz 2009, 10:35

Według mnie GP mogło by być co 2 tygodnie, ale żeby w przerwach po między nimi było np. WTCC. Dla tych, którzy chcą się ścigać co tydzień.

A ilość graczy, hmm... Nie mam lagów to dla mnie bez różnicy :P
szymek66
szymek66
Red Bull
Red Bull

Liczba postów : 2015
Age : 27
Skąd : Biała Podlaska
Registration date : 01/09/2009

Powrót do góry Go down

V sezon - ogólna dyskusja Empty Re: V sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Pelbel Sob 12 Wrz 2009, 11:57

Kwestia lagów, to wina internetu zawodnika. Po prostu serwer nie ma żadnego problemu z obsłużeniem ilości danych, które do niego dochodzą, lecz internet zawodnika. Dwudziestu Pelbelów, ścigałoby się bez nawet najmniejszego laga na tym serwie.
Ograniczenie do 12, nic nie da. Obecnie mamy 12 zawodników na GP, a reszty jeśli nie mogą być to i tak nie będzie. Nie możemy zmuszać do obecności. Przy 16 zawodnikach, jest ta pewność, że tych 12 będzie. Takiej frekwencji jeszcze nigdy nie było, więc to nie problem. Dodatkowo Greg, nie uczestniczy, ze względów obiektywnych, a w GP2 jest kilku zawodników, którzy mogliby być na zawodach.
Jeśli zaś kwestia zmniejszenia dotyczy problemu dublowania, to tak jak zostało napisane, ja w ostatnich dwóch GP nie zauważyłem problemu.

Pelbel
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 899
Registration date : 21/12/2007

Powrót do góry Go down

V sezon - ogólna dyskusja Empty Re: V sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Pelbel Sro 30 Wrz 2009, 14:08

Myślę, że zwiększenie okresu pomiędzy kolejnymi GP może wyjść na dobre. Może nawet jedno GP na rok ? Coś jak na prawdę tyle, że jesień - zima. Wtedy można z 16 GP co dwa tygodnie zmieścić. To 9 miesięcy więc problemu nie powinno być.

Chcę tu jednak przedstawić pomysł, który być może wejdzie w sezonie 6 :D Tym rozciągniętym powiedzmy.
Zrobiłem jeden testowy tor. Jest on na polu 4 razy większym niż te obecne. Czasy na takim monaco to ponad 54 sekundy.
Jednak co jest takiego fajnego. Bez problemu można wrzucić 20 zawodników. Z dublowaniem nie będzie problemu, bo 54 sekundy to jakieś 28-30 okrążeń na tor. A ciężko stracić aż tyle, w tak krótkim czasie.
Nowy tor jest bardziej realistyczny. Tam gdzie np na Monaco jest szykana, na torze też jest. Długa prosta, jest naprawdę długa. Dodatkowo tak ustawiłem autko, że trzeba hamować, żeby pokonać zakręt, albo odpuścić gaz. Pobawiłem się filmikami z najlepszych kółek z F1.com i można powiedzieć, że zachowanie na kolejnych zakrętach dość realistycznie są odwzorowane. Oczywiście na tyle ile pozwala gra.
Nie mogę wam dać do potestowania, bo sam go jeszcze zmieniam, kombinuje z ustawieniami autek. Na razie wolniej się rozpędzają. Planuje tak jest ustawić, żeby wyjście z zakrętu miało znaczenie. Tak jest w pewnej innej zagranicznej lidze F1, więc jest to możliwe.

Jak wam się spodoba, to może uda się w rok zrobić te kilkanaście torów niezbędnych do GP. :D

Pelbel
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 899
Registration date : 21/12/2007

Powrót do góry Go down

V sezon - ogólna dyskusja Empty Re: V sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by CalusS Sro 30 Wrz 2009, 18:19

Pelbel, według mnie jest to świetne! Super po prostu, czekam na efekty pracy i jestem pod wrażeniem :)
CalusS
CalusS
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 463
Age : 31
Skąd : Częstochowa
Registration date : 17/12/2007

Powrót do góry Go down

V sezon - ogólna dyskusja Empty Re: V sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Wokinger Sro 30 Wrz 2009, 18:25

Wtedy moglibyśmy F1SL i GP2SL nawet połączyć i dać 22, 24 miejsca. Oczywiście startowałoby 20, chyba że Pelbel umiałby coś z tym zrobić :D Jeżeli tak to rób Pelbel na 26 bolidów :D No i jak są już te większe tory to można jeszcze rozsunąć pola startowe Wink
Wokinger
Wokinger
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 2773
Age : 32
Skąd : Chrzanów
Registration date : 20/11/2007

Powrót do góry Go down

V sezon - ogólna dyskusja Empty Re: V sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Kamyl Czw 01 Paź 2009, 14:41

A jai zmiana dnia wyscigu by sie przydała Wink
Kamyl
Kamyl
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 49
Registration date : 25/08/2009

Powrót do góry Go down

V sezon - ogólna dyskusja Empty Re: V sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Pelbel Pią 09 Paź 2009, 18:44

Okej piórniki. Tu macie taki testowy torek, wielkości 4 razy większej niż poprzednio. Za wiele się nie spodziewajcie, gdyż to taki ogólny rzut.
Kilka informacji:
1) Tło jest czarne, a to co jest czarne jest ścianą
2) Tarki leciutko podrzucają, więc nie dziwcie się, że stracicie kontrolę, przy na przykład przejeżdżaniu przez 1 zakręt
3) 1 zakręt mi nie wyszedł, ale dalej jest ok
4) Tor ma w miarę realnie oddawać zachowanie autek i kierowców na torze. W dużej części, trzeba robić podobne rzeczy, typu hamowanie czy odpuszczanie gazu.
5) Pitstop jest za żółtą linią w PitStopie, tzn jak się wjeżdża to jest linia ciągła przechodzi w przerywaną. Pole za przerywaną to PitStop.
6) Oczywiście należy jechać tak by linii nie przekraczać:D. Gdy jest ciągła oczywiście.
7) Tor jest dosyć trudny. Wina to też innego autka. Ale szybko załapiecie.
8) Tor ładuje się dosyć wolno, zależy to oczywiście od komputera.
W środku paseczka, się zatrzyma, więc nie myślcie, że komputer się zawiesił:D
9) Gratulacje dla Hiconego
link
http://www.przeklej.pl/plik/turbo-sliders2-rar-00048v1dn40i
otwieramy przez skrót F1.exe

Na tej podstawie zobaczymy, czy zmieniamy na takie tory, czy jednak zostaniemy przy tym co mamy. Zmiana i tak dopiero w 6 sezonie.

Pelbel
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 899
Registration date : 21/12/2007

Powrót do góry Go down

V sezon - ogólna dyskusja Empty Re: V sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Wokinger Sob 10 Paź 2009, 10:42

Długo się ładuje i to jest wada niestety. Natomiast sam tor fajny. Jazda ok. 50s to 2 razy więcej, niż teraz. To co mi się rzuciło od razu to niedopasowana fizyka jazdy. ostatnią szykanę na okrążeniu można przejechać praktycznie tylko z małym odpuszczeniem gazu, tymczasem w prawdziwej F1 jest tam wyraźne dohamowanie. Dlatego zmieniłbym promień skrętu tak, żeby wymusić jeszcze bardziej hamowanie przed zakrętami.

Ogólnie pomysł fajny, tylko długość z jaką się ładuje tor jest tutaj sporym minusem. Nie da się jakoś zmniejszyć wagi toru w grze? Bo chyba od tego zależy długość ładowania.
Wokinger
Wokinger
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 2773
Age : 32
Skąd : Chrzanów
Registration date : 20/11/2007

Powrót do góry Go down

V sezon - ogólna dyskusja Empty Re: V sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by szymek66 Sob 10 Paź 2009, 11:13

Pelbel, ogólnie kawał dobrej roboty. Tor super, a na dłuższym jest bardziej realistycznie, no i bardziej ciekawie :).

Woki, ile się tobie ładowało jeśli można wiedzieć?
szymek66
szymek66
Red Bull
Red Bull

Liczba postów : 2015
Age : 27
Skąd : Biała Podlaska
Registration date : 01/09/2009

Powrót do góry Go down

V sezon - ogólna dyskusja Empty Re: V sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by CalusS Sob 10 Paź 2009, 11:22

Tor ładował mi się 16 sekund.... Tylko dziwnie mi gra chodzi ...
CalusS
CalusS
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 463
Age : 31
Skąd : Częstochowa
Registration date : 17/12/2007

Powrót do góry Go down

V sezon - ogólna dyskusja Empty Re: V sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by szymek66 Sob 10 Paź 2009, 11:24

Mi około 10s , dlatego się trochę zdziwiłem.
szymek66
szymek66
Red Bull
Red Bull

Liczba postów : 2015
Age : 27
Skąd : Biała Podlaska
Registration date : 01/09/2009

Powrót do góry Go down

V sezon - ogólna dyskusja Empty Re: V sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Kamyl Sob 10 Paź 2009, 14:32

Jak jechałem z komputerem to sie rozwalali xD

co do długości torow, to niedlugo z turbo sildersa zrobimy mro.
Kamyl
Kamyl
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 49
Registration date : 25/08/2009

Powrót do góry Go down

V sezon - ogólna dyskusja Empty Re: V sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by szymek66 Sob 10 Paź 2009, 17:06

Bo to tak boty zrobione :D

Jak z ts zrobi się mro to nie będę miał nic przeciw :P
szymek66
szymek66
Red Bull
Red Bull

Liczba postów : 2015
Age : 27
Skąd : Biała Podlaska
Registration date : 01/09/2009

Powrót do góry Go down

V sezon - ogólna dyskusja Empty Re: V sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Doman Sob 10 Paź 2009, 17:27

tor super, Pelbel mam propozycje zebyś zrobil dłuższe wersje tych torów krótszych np. melbern, montreal :D
Doman
Doman
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 580
Age : 29
Skąd : Wieluń
Registration date : 12/08/2009

Powrót do góry Go down

V sezon - ogólna dyskusja Empty Re: V sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Pelbel Sob 10 Paź 2009, 17:46

Tor tyle się ładuje, a to tylko tor :P. Gdyby dodać np otoczenie w Monaco, to byście mogli na kawę iść.
Na szczęście pozostałe tory nie mają prawie otoczenia, więc tylko tu jest problem.
Można zawsze dać gorszej jakości dla tych co mają słabe komputery.
Każdy będzie miał co będzie chciał.

To, że niektóre zakręty, wchodzi się inaczej to wina autek i tego, że to tylko gra :D Praktycznie każdy zakręt pokonuje się łatwiej, więc można wszystkie równocześnie utrudnić :D
Gorsze skręcanie i po problemie. Będzie Cię palec napier od naciskania hamulca. Zresztą w kilka minut zrobiłem ten zakręt niemożliwy do przejechania bez hamulca. Podniosłem tarki, więc wylatujesz w ścianę. Dodałem prędkości autku i osłabiłem sterowanie:D


Co do MRO, sama gra jest przynajmniej dla mnie tragiczna. Te autka są strasznie dziwne.

Doman, taki mniej więcej jest plan. Tylko chce wiedzieć czy opłaca się w to bawić.

Pelbel
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 899
Registration date : 21/12/2007

Powrót do góry Go down

V sezon - ogólna dyskusja Empty Re: V sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Doman Sob 10 Paź 2009, 18:24

Opłaca :D
Doman
Doman
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 580
Age : 29
Skąd : Wieluń
Registration date : 12/08/2009

Powrót do góry Go down

V sezon - ogólna dyskusja Empty Re: V sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Wokinger Sob 10 Paź 2009, 19:43

To był plan Pelbela. Dam im Monako niech się bawią, a ja tymczasem będę miał więcej czasu od nich na przygotowanie się do GP Turcji. I... powiódł się :D Spędziłem dużo czasu na jazdę na tym torze. Ładował mi się ok 2 minuty, ale przez grę sieciową, nie wiem jakby to było przez grę lokalną.

Jeżeli mam mieć jakieś sugestie to spowolnienie boksów. W tej chwili jeżeli dobrze obliczyłem sam przejazd to tylko 7s, czyli niewiele więcej jak na JC. Optymalnie byłoby ok.15s, tak żeby opłacalna byłaby strategia na 1 postój.
Wokinger
Wokinger
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 2773
Age : 32
Skąd : Chrzanów
Registration date : 20/11/2007

Powrót do góry Go down

V sezon - ogólna dyskusja Empty Re: V sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Pelbel Sob 10 Paź 2009, 21:53

Okej utrudniamy Ci zabawę:

1) PitStop zajmuje sam przejazd około 13 sekund. Warto jednak zwrócić uwagę, że autko musi stanąć. To dodatkowe 5 sekund, plus powolny start. Łącznie ponad 20 sekund. Myślę, że już ok. Warto też dodać, że autko jadące normalnie ma znacznie większą prędkość na prostej. Kolejne sekundy straty.

2) Zmieniłem leciutko "łuk, za łatwy by hamować"
3) Autko trochę lepsiejsze, znaczy gorsze do prowadzenia :D

4) Teraz już chyba wszystkie łuki są ok. Wiem o jednym, który minimalnie inaczej pokonuje niż naprawdę, ale nie przesadzajmy :D


Jak to zainstalować.
Włącz folder z grą, folder mod_f1 otwórz, samochód Hicony do folderu cars wgraj.
f1sl.zxy.me/cars.rar
Tor ściągnij, otwórz mod_f1, folder tracks znajdź, usuń wszystko, ma być pusto. Wgraj ten tor.
f1sl.zxy.me/tracks.rar

Usuń folder AI, bo będą stały ci na torze boty. Oczywiście z folderu mod_f1

Jeżeli ładuje Ci się tor 2 minuty, to masz coś nie tak. Mi bez znaczenia czy sieciowa czy lokalna około 17 sekund. Szymkowi 10, a inni też nie narzekają :D

Pelbel
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 899
Registration date : 21/12/2007

Powrót do góry Go down

V sezon - ogólna dyskusja Empty Re: V sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Doman Pią 23 Paź 2009, 13:18

apropos przerw pomiędzy GP, 2 tyg>ok, ale trzeba brać pod uwagę, że większość młodych kierowców pójdzie do innych lig np. ts, gdzie GP jest rozgrywane co tydzień, chyba, że w przerwach pomiędzy GP będzie naprawde coś ekstra
Doman
Doman
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 580
Age : 29
Skąd : Wieluń
Registration date : 12/08/2009

Powrót do góry Go down

V sezon - ogólna dyskusja Empty Re: V sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Bulbinek Pią 23 Paź 2009, 13:24

@Doman
No się rozumie, ze powinno być coś ekstra :D. Są zaawodnicy, tacy jak ja, którzy nie mają wiele czasu na jazdę i chcą czasem od ligi odpocząć, rozumiem jednak, ze niektórzy chętnie pojeżdżą co tydzień, stąd jestem w stu procentach zwolennikiem podobnych imprez Wink.
Bulbinek
Bulbinek
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 897
Age : 33
Skąd : Wrocław
Registration date : 19/09/2008

Powrót do góry Go down

V sezon - ogólna dyskusja Empty Re: V sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by szymek66 Pią 23 Paź 2009, 13:25

Zobaczymy jak to będzie z f1sl cup. Jeżeli się sprawdzi to Gp mogły by być rozgrywane co 2 tygodnie.
szymek66
szymek66
Red Bull
Red Bull

Liczba postów : 2015
Age : 27
Skąd : Biała Podlaska
Registration date : 01/09/2009

Powrót do góry Go down

V sezon - ogólna dyskusja Empty Re: V sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Wokinger Pią 23 Paź 2009, 13:26

F1SL Cup ma być na trochę innych zasadach.
Wokinger
Wokinger
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 2773
Age : 32
Skąd : Chrzanów
Registration date : 20/11/2007

Powrót do góry Go down

V sezon - ogólna dyskusja Empty Re: V sezon - ogólna dyskusja

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach