F1 Speed League
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Kilka słów o serii

+3
Wokinger
Pelbel
szymek66
7 posters

Go down

Kilka słów o serii Empty Kilka słów o serii

Pisanie by szymek66 Czw 04 Lip 2013, 21:12

Na wstępie chciałbym przeprosić za brak jakichkolwiek informacji praktycznie od zakończenia sezonu. Miałem kilka innych rzeczy na głowie, z którymi musiałem się uporać. Teraz jednak mogę już w pełni skupić się na F1SL.

No więc zgodnie z moimi pierwotnymi planami, główną serią wakacyjną będzie w tym roku F1SL Classic (mam jeszcze w zanadrzu kilka pomysłów, ale o tym dowiecie się w innym czasie Wink). Byłby to swego rodzaju ukłon do graczy, którzy jeździli w lidze kilka lat temu. Mam nadzieję ze uda się chociaż kilku z nich w ten sposób zmotywować do powrotu. Będzie to jednocześnie dobra okazja, aby nowi zawodnicy zobaczyli jak to kiedyś było.

Zdecydowałem się na użycie autek i torów z 4. sezonu. Dlaczego akurat tego? Bo właśnie z drugiej połowy 2009 roku pochodzą najstarsze autka, które błąkają się po moim dysku. Nie ukrywam również, że mam sentyment do tego sezonu - to właśnie wtedy zadebiutowałem.

Jeżeli ktoś chciałby podyskutować na temat tej serii lub nurtowałyby go jakiekolwiek pytania, to najlepiej zostawić wiadomość w tym wątku.
szymek66
szymek66
Red Bull
Red Bull

Liczba postów : 2015
Age : 27
Skąd : Biała Podlaska
Registration date : 01/09/2009

Powrót do góry Go down

Kilka słów o serii Empty Re: Kilka słów o serii

Pisanie by Pelbel Pią 05 Lip 2013, 10:01

4 sezon czyli ten, w którym z nudów zacząłem się bawić i prawie straciłem mistrza:)

Fajna idea i Red Bull Slava znowu będzie na topie. W starą wersje jakoś nie wierzę, że nie wygram wszystkich wyścigów, nie mówiąc o Monaco i zdublowaniu 2 razy każdego.

Pelbel
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 899
Registration date : 21/12/2007

Powrót do góry Go down

Kilka słów o serii Empty Re: Kilka słów o serii

Pisanie by Wokinger Pią 05 Lip 2013, 14:35

Pelbel napisał:4 sezon czyli ten, w którym z nudów zacząłem się bawić i prawie straciłem mistrza:)

Fajna idea i Red Bull Slava znowu będzie na topie. W starą wersje jakoś nie wierzę, że nie wygram wszystkich wyścigów, nie mówiąc o Monaco i zdublowaniu 2 razy każdego.

Tak to jest ten sezon, kiedy Petrobras łoił Ci tyłek i gdyby tylko wystartował we wszystkich wyścigach to by na luzie wygrał :P
Wokinger
Wokinger
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 2773
Age : 32
Skąd : Chrzanów
Registration date : 20/11/2007

Powrót do góry Go down

Kilka słów o serii Empty Re: Kilka słów o serii

Pisanie by Bulbinek Sob 06 Lip 2013, 13:16

Czy słusznie przypuszczam, że jak wszystko po staremu, to po staremu będziemy też punktować :P?
Bulbinek
Bulbinek
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 897
Age : 33
Skąd : Wrocław
Registration date : 19/09/2008

Powrót do góry Go down

Kilka słów o serii Empty Re: Kilka słów o serii

Pisanie by szymek66 Sob 06 Lip 2013, 17:32

Tak, wyścigi punktowane będą starym systemem 10-8-6-5-4-3-2-1
szymek66
szymek66
Red Bull
Red Bull

Liczba postów : 2015
Age : 27
Skąd : Biała Podlaska
Registration date : 01/09/2009

Powrót do góry Go down

Kilka słów o serii Empty Re: Kilka słów o serii

Pisanie by Bulbinek Sob 06 Lip 2013, 17:40

To jeszcze inna sugestia, o której przed chwilą gadałem z Szymkiem: panowie, co Wy na powrót do zabawy z paliwem :P? Jak po dawnemu, to na całego, niech bolidy zatrzymują się na środku toru przez niedoszacowanie :D (na pocieszenie dla niepamietających: wtedy nie było zużycia opon, uszkodzenia przybywały tylko za stłuczki :D).
Bulbinek
Bulbinek
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 897
Age : 33
Skąd : Wrocław
Registration date : 19/09/2008

Powrót do góry Go down

Kilka słów o serii Empty Re: Kilka słów o serii

Pisanie by Pelbel Pon 08 Lip 2013, 14:35

Wokinger napisał:
Pelbel napisał:4 sezon czyli ten, w którym z nudów zacząłem się bawić i prawie straciłem mistrza:)

Fajna idea i Red Bull Slava znowu będzie na topie. W starą wersje jakoś nie wierzę, że nie wygram wszystkich wyścigów, nie mówiąc o Monaco i zdublowaniu 2 razy każdego.

Tak to jest ten sezon, kiedy Petrobras łoił Ci tyłek i gdyby tylko wystartował we wszystkich wyścigach to by na luzie wygrał :P

A tak rzeczywiście -15 pkt przy jednym GP to rzeczywiście wygrana. Zwracam honor.

Teraz sobie przypominam, że to sezon wcześniej olałem wszystko całkowicie po nudnych 4 wygranych z rzędu:)

Pelbel
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 899
Registration date : 21/12/2007

Powrót do góry Go down

Kilka słów o serii Empty Re: Kilka słów o serii

Pisanie by Wokinger Pon 08 Lip 2013, 15:06

Pelbel napisał:
Wokinger napisał:
Pelbel napisał:4 sezon czyli ten, w którym z nudów zacząłem się bawić i prawie straciłem mistrza:)

Fajna idea i Red Bull Slava znowu będzie na topie. W starą wersje jakoś nie wierzę, że nie wygram wszystkich wyścigów, nie mówiąc o Monaco i zdublowaniu 2 razy każdego.

Tak to jest ten sezon, kiedy Petrobras łoił Ci tyłek i gdyby tylko wystartował we wszystkich wyścigach to by na luzie wygrał :P

A tak rzeczywiście -15 pkt przy jednym GP to rzeczywiście wygrana. Zwracam honor.

Teraz sobie przypominam, że to sezon wcześniej olałem wszystko całkowicie po nudnych 4 wygranych z rzędu:)

Dobrze wiesz, że w połowie sezonu miałem problemy techniczne i pod koniec jechałem pod Kaca, który przy ns w 2 GP miał tylko -12. Odliczając GP, w których przez kosmiczne lagi/disconnect/nieobecność porównywanie nie ma sensu to wygrałem z Tobą 5:2, w tym jedno twoje zwycięstwo było po niezłej walce w Monako, a drugie po tym jak po słynnym Kacity first corner fail straciłem okrążenie na samą naprawę bolidu.
Wokinger
Wokinger
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 2773
Age : 32
Skąd : Chrzanów
Registration date : 20/11/2007

Powrót do góry Go down

Kilka słów o serii Empty Re: Kilka słów o serii

Pisanie by Bulbinek Pon 08 Lip 2013, 17:00

Luuudzie teraz się będziecie kłócić, kto by wygrał, gdyby :D... Równie dobrze Kac mógł nie zdobyć tych dwunastu punktów (zwłaszcza ze oprócz Woka i Kaca liczył się wtedy Doman), Wokowi bez problemów mogłoby też oczek zabraknąć, a i tak myślę, że w tamtych czasach nikt nie podskoczyłby Pelbelowi, gdyby jeździł dobrymi taktykami (przy paliwie nie dało się kopiować strategii :D...). Moim zdaniem podobne dywagacje nie mają sensu, bo każdy będzie się upierał, że on by był lepszy, a tego już się zweryfikować nie da :P.
Bulbinek
Bulbinek
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 897
Age : 33
Skąd : Wrocław
Registration date : 19/09/2008

Powrót do góry Go down

Kilka słów o serii Empty Re: Kilka słów o serii

Pisanie by Wokinger Pon 08 Lip 2013, 18:38

Bulbinek napisał:Luuudzie teraz się będziecie kłócić, kto by wygrał, gdyby :D... Równie dobrze Kac mógł nie zdobyć tych dwunastu punktów (zwłaszcza ze oprócz Woka i Kaca liczył się wtedy Doman), Wokowi bez problemów mogłoby też oczek zabraknąć, a i tak myślę, że w tamtych czasach nikt nie podskoczyłby Pelbelowi, gdyby jeździł dobrymi taktykami (przy paliwie nie dało się kopiować strategii :D...). Moim zdaniem podobne dywagacje nie mają sensu, bo każdy będzie się upierał, że on by był lepszy, a tego już się zweryfikować nie da :P.

Nie zgodzę się. Z całym szacunkiem dla Domana, ale on się nie liczył w bezpośredniej walce o majstra (jeszcze nie :D).

No i właśnie tu jesteś trochę w błędzie, bo sezon 4 to był ten sezon, gdzie akurat w czystej prędkości byliśmy lepsi na większości torów. Do tego dokładaliśmy dobrą, ale nie najlepszą strategię. Problem z reguły był taki, że Pelbel miał mniej paliwa i nie potrafił odjechać na tyle, żeby po swoim postoju wciąż prowadzić. Ale tak wyglądała ta gra: czułeś się mocniejszy to wlewałeś więcej paliwa (co nie było optymalną strategią pod kątem czasu całego wyścigu).

btw. Wykłócanie się z Pelbelem jak przed laty, więc skoro ma być classic no to jest. Łącznie z atmosferą tamtych lat :D
Wokinger
Wokinger
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 2773
Age : 32
Skąd : Chrzanów
Registration date : 20/11/2007

Powrót do góry Go down

Kilka słów o serii Empty Re: Kilka słów o serii

Pisanie by Bulbinek Pon 08 Lip 2013, 19:36

Nie zgodzę się. Z całym szacunkiem dla Domana, ale on się nie liczył w bezpośredniej walce o majstra (jeszcze nie :D).
Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem: liczył się w walce o duże punkty, które zabierał innym kierowcom ^^.

No i właśnie tu jesteś trochę w błędzie, bo sezon 4 to był ten sezon, gdzie akurat w czystej prędkości byliśmy lepsi na większości torów. Do tego dokładaliśmy dobrą, ale nie najlepszą strategię. Problem z reguły był taki, że Pelbel miał mniej paliwa i nie potrafił odjechać na tyle, żeby po swoim postoju wciąż prowadzić. Ale tak wyglądała ta gra: czułeś się mocniejszy to wlewałeś więcej paliwa (co nie było optymalną strategią pod kątem czasu całego wyścigu).
Tak czy tak, nie wmówisz mi, że Pelbel miał lepsze taktyki od Was - może w pojedynczym wyścigu mu się trafiło, ale na pewno nie cały czas :P. Każdy wie, że z całej czołówki to on miał zazwyczaj najgorszą strategię, na której tracił ładnych parę sekund ^^.

Zresztą, jak pisałem: dywagować sobie można, w praktyce już tego nie sprawdzimy, więc pozostaje pogodzić się z tym, co pokazują tabele. W sumie mnie takie godzenie się przychodzi całkiem nieźle, bo obiektywnie to należały mi się w karierze o dwa podia mniej ^^.
Bulbinek
Bulbinek
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 897
Age : 33
Skąd : Wrocław
Registration date : 19/09/2008

Powrót do góry Go down

Kilka słów o serii Empty Re: Kilka słów o serii

Pisanie by Wokinger Pon 08 Lip 2013, 19:42

Bulbinek napisał:Tak czy tak, nie wmówisz mi, że Pelbel miał lepsze taktyki od Was - może w pojedynczym wyścigu mu się trafiło, ale na pewno nie cały czas :P. Każdy wie, że z całej czołówki to on miał zazwyczaj najgorszą strategię, na której tracił ładnych parę sekund ^^.

Jeżeli chodzi o liczbę postojów to faktycznie nie zawsze trafiał :D

Bulbinek napisał:Zresztą, jak pisałem: dywagować sobie można, w praktyce już tego nie sprawdzimy, więc pozostaje pogodzić się z tym, co pokazują tabele. W sumie mnie takie godzenie się przychodzi całkiem nieźle, bo obiektywnie to należały mi się w karierze o dwa podia mniej ^^.

Aj no pewnie :P Ja tylko prostowałem komentarz Pelbela :P
Wokinger
Wokinger
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 2773
Age : 32
Skąd : Chrzanów
Registration date : 20/11/2007

Powrót do góry Go down

Kilka słów o serii Empty Re: Kilka słów o serii

Pisanie by szymek66 Wto 09 Lip 2013, 19:06

WAŻNA INFORMACJA

Z powodu małych problemów technicznych, start serii zostaje przełożony na 18 lipca.
szymek66
szymek66
Red Bull
Red Bull

Liczba postów : 2015
Age : 27
Skąd : Biała Podlaska
Registration date : 01/09/2009

Powrót do góry Go down

Kilka słów o serii Empty Re: Kilka słów o serii

Pisanie by Bulbinek Wto 09 Lip 2013, 20:00

Czy te problemy techniczne oznaczają po prostu, że dalej nie możesz dorwać sprawnego monitora i podłączyć go do kompa :P?
Bulbinek
Bulbinek
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 897
Age : 33
Skąd : Wrocław
Registration date : 19/09/2008

Powrót do góry Go down

Kilka słów o serii Empty Re: Kilka słów o serii

Pisanie by szymek66 Wto 09 Lip 2013, 22:36

Nieeee, to już mam za sobą. Bardziej chodzi o to, ze nie lubię niczego robić na wariackich papierach.
Uważam że lepiej poczekać jeszcze ten tydzień, dograć sprawy techniczne (nadal nikt się o paliwku nie wypowiedział :D), ściągnąć więcej osób.
szymek66
szymek66
Red Bull
Red Bull

Liczba postów : 2015
Age : 27
Skąd : Biała Podlaska
Registration date : 01/09/2009

Powrót do góry Go down

Kilka słów o serii Empty Re: Kilka słów o serii

Pisanie by Mike Nike Wto 09 Lip 2013, 23:01

it felt like this is more like a private season. but in case im wrong and there is room to join, i think id have a look and join to test the cars etc. and maybe drive some races.

Mike Nike
Williams
Williams

Liczba postów : 112
Registration date : 18/02/2012

Powrót do góry Go down

Kilka słów o serii Empty Re: Kilka słów o serii

Pisanie by Pelbel Czw 11 Lip 2013, 20:10

Wokinger napisał:
Bulbinek napisał:Tak czy tak, nie wmówisz mi, że Pelbel miał lepsze taktyki od Was - może w pojedynczym wyścigu mu się trafiło, ale na pewno nie cały czas :P. Każdy wie, że z całej czołówki to on miał zazwyczaj najgorszą strategię, na której tracił ładnych parę sekund ^^.

Jeżeli chodzi o liczbę postojów to faktycznie nie zawsze trafiał :D

Bulbinek napisał:Zresztą, jak pisałem: dywagować sobie można, w praktyce już tego nie sprawdzimy, więc pozostaje pogodzić się z tym, co pokazują tabele. W sumie mnie takie godzenie się przychodzi całkiem nieźle, bo obiektywnie to należały mi się w karierze o dwa podia mniej ^^.

Aj no pewnie :PJa tylko prostowałem komentarz Pelbela :P

Jak już się bawimy w gdybanie i prostowanie to bądź świadom, że masz tam u góry swój nick tylko dlatego, że wygrywanie było dla mnie zbyt łatwe i postanowiłem coś zmienić:)

Handluj z tym

PS. Jak nie wierzysz to zajrzyj w historię, opisy, wyniki, to zauważysz jakie ja cuda wyczyniałem, żeby nie wygrywać.

Pelbel
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 899
Registration date : 21/12/2007

Powrót do góry Go down

Kilka słów o serii Empty Re: Kilka słów o serii

Pisanie by Doman Czw 11 Lip 2013, 21:09

4 sezon był chyba najciekawszy, przynajmniej dla mnie, z paru względów. Łezka w oku się kręci.


Wokinger napisał:Nie zgodzę się. Z całym szacunkiem dla Domana, ale on się nie liczył w bezpośredniej walce o majstra (jeszcze nie :D).

Gdyby nie stracone pierwsze dwa gp to kto wie. W każdym razie brakowało doświadczenia, które zaprocentowało w następnych sezonach :D
Doman
Doman
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 580
Age : 29
Skąd : Wieluń
Registration date : 12/08/2009

Powrót do góry Go down

Kilka słów o serii Empty Re: Kilka słów o serii

Pisanie by Wokinger Pią 12 Lip 2013, 05:46

Pelbel napisał:
Wokinger napisał:
Bulbinek napisał:Tak czy tak, nie wmówisz mi, że Pelbel miał lepsze taktyki od Was - może w pojedynczym wyścigu mu się trafiło, ale na pewno nie cały czas :P. Każdy wie, że z całej czołówki to on miał zazwyczaj najgorszą strategię, na której tracił ładnych parę sekund ^^.

Jeżeli chodzi o liczbę postojów to faktycznie nie zawsze trafiał :D

Bulbinek napisał:Zresztą, jak pisałem: dywagować sobie można, w praktyce już tego nie sprawdzimy, więc pozostaje pogodzić się z tym, co pokazują tabele. W sumie mnie takie godzenie się przychodzi całkiem nieźle, bo obiektywnie to należały mi się w karierze o dwa podia mniej ^^.

Aj no pewnie :PJa tylko prostowałem komentarz Pelbela :P

Jak już się bawimy w gdybanie i prostowanie to bądź świadom, że masz tam u góry swój nick tylko dlatego, że wygrywanie było dla mnie zbyt łatwe i postanowiłem coś zmienić:)

Handluj z tym

PS. Jak nie wierzysz to zajrzyj w historię, opisy, wyniki, to zauważysz jakie ja cuda wyczyniałem, żeby nie wygrywać.

Dzięki, że mi pozwoliłeś wygrywać! Jest to ogromna radość dla mnie, że nie beefowałeś mnie w każdym GP! (bo w niektórych odjeżdżałem Ci na odległość ok. 1 okr.)
Wokinger
Wokinger
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 2773
Age : 32
Skąd : Chrzanów
Registration date : 20/11/2007

Powrót do góry Go down

Kilka słów o serii Empty Re: Kilka słów o serii

Pisanie by szymek66 Sob 13 Lip 2013, 22:30

Okej, po burzliwej dyskusji w tym wątku doszedłem do wniosku, że wyścigi będą z paliwkiem, zgodnym z ustawieniami wykorzystywanymi w 4. sezonie.

Pozostaje jeszcze tylko kwestia kwalifikacji: po staremu, po nowemu, czy coś pomiędzy (np. q1 i q2 z określoną liczbą okrążeń, zasady kwalifikacji do q2 zgodne z tymi z sezonu 11., ale w q2 trzeba jechać z ilością paliwka z jaką startujemy w wyścigu)?
szymek66
szymek66
Red Bull
Red Bull

Liczba postów : 2015
Age : 27
Skąd : Biała Podlaska
Registration date : 01/09/2009

Powrót do góry Go down

Kilka słów o serii Empty Re: Kilka słów o serii

Pisanie by CalusS Sob 20 Lip 2013, 23:21

Siema, Bulbi pamiętaj jednak, że najgorsze taktyki zawsze miałem ja, chyba, że ktoś je miał dla mnie :D wiec Pel nie miał wcale takich złych, a i tak nikt nie przebije moich pierwszych okrążeń, dosłownie pierwszych, bo zawsze po pierwszym kółku każdego wyścigu (obojętnie z jakiego pola bym startował) to lądowałem na końcu stawki :D Dobre czasy :D
CalusS
CalusS
Ferrari
Ferrari

Liczba postów : 463
Age : 31
Skąd : Częstochowa
Registration date : 17/12/2007

Powrót do góry Go down

Kilka słów o serii Empty Re: Kilka słów o serii

Pisanie by Bulbinek Pon 22 Lip 2013, 19:20

To się zapisz w ogóle do ligi, Cal, taktyk Ci w Skansce nie zabraknie :D... A tak w ogóle to podobieństwo pewne jest między nami - ja zawsze byłem ostatni po drugim okrążeniu (ale przynajmniej starty mi wychodziły, ciągi dalsze pominę milczeniem :D...).
Bulbinek
Bulbinek
kibic F1SL
kibic F1SL

Liczba postów : 897
Age : 33
Skąd : Wrocław
Registration date : 19/09/2008

Powrót do góry Go down

Kilka słów o serii Empty Re: Kilka słów o serii

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach